Grechuta Festival

Po roku przerwy odbędzie się w tym roku Grechuta Festival w Krakowie. Siódma edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego pamięci Marka Grechuty rozpocznie się w rocznicę śmierci artysty 9 października i potrwa pięć dni.

Jak poinformowała PAP Danuta Grechuta, głównym elementem festiwalu będzie konkurs dla młodych artystów i debiutantów na interpretacje piosenek krakowskiego artysty. Konkurs ma charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych i zawodowych.

"Szczególnie zachęcamy młodych wykonawców, stających u progu artystycznych wyborów" - zaznaczyła Grechuta.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie dwóch dowolnych, nagranych przez kandydatów utworów z repertuaru Marka Grechuty. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 września.

Spośród nich komisja kwalifikacyjna wyłoni dwudziestu finalistów, którzy 11 października wystąpią w finale konkursu w Krakowie. Tam laureatów konkursu wyłoni jury, w którego składzie poza Danutą Grechutą zasiadają m.in.: kompozytorzy Jan Kanty Pawluśkiewicz i Grzegorz Turnau, założyciel zespołu Skaldowie Andrzej Zieliński, poeta Michał Zabłocki, ostatni pianista grupy Anawa Paweł Piątek i reżyser Piotr Poraj-Poleski.

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda główna w wysokości 8 tys. zł, a na pozostałych laureatów nagrody w wysokości 5 tys. zł i 3 tys. zł. Laureaci konkursu wezmą także udział 13 października w gali finałowej festiwalu, podczas której wystąpią wśród znakomitych polskich muzyków.

Organizatorem Grechuta Festival jest Fundacja Korowód im. Marka Grechuty. Partnerami imprezy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Marszałek Województwa Małopolskiego.

92marta92 Marek Grechuta "Świecie nasz"

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama