Stało się Słowo

Czy Bóg mówi do nas w świecie, w którym zło zwycięża i nic już nie ma sensu? Ani praca, ani rodzina, ani miłość...

Stało się Słowo   Wydawnictwo W drodze Skoro Bóg przedstawia nam się imieniem „Jestem”, mamy ochotę Mu powiedzieć: „udowodnij”. Imię „Jestem” oznacza obietnicę. A obietnica to słowo kluczowe dla wiary...

Tymi słowami wydawnictwo W drodze zachęca czytelników do sięgnięcia po książkę biskupa Grzegorza Rysia. Książkę powstałą na kanwie rekolekcji, które autor głosił w kościele dominikanów w Krakowie.

Mówił w nich o Słowie Boga, które staje się w każdym z nas i na które możemy odpowiedzieć wiarą. Bo tylko zawierzenie Bogu z całego serca ocali nas od śmiertelnych – dosłownie – skutków grzechu.
 
Książka ta jest opowieścią o nadziei, którą Bóg nam ofiarowuje w Chrystusie. Idąc za wezwaniem biskupa Rysia, podczas jej lektury pozwólmy Słowu się szukać – tak, aby napełniło nas nadzieją.
 
Pamiętajmy, że każdemu z nas Bóg objawia się imieniem „Ja Jestem”. Nie wahajmy się Mu zaufać, bo, jak mówi rekolekcjonista, „człowiek, który nie oczekuje czegoś szczególnego od Boga w przyszłości, zapewne już teraz w Niego nie wierzy”.
 
***
Mieliśmy dla Państwa 5 egz. niniejszej publikacji. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o wymienienie tytułów 3 książek, których autorem jest bp. Grzegorz Ryś. Nagrody otrzymują:
 
Grażyna  Wolska z Białegostoku, Aleksandra Gut z Nowego Wiśnicza, Grażyna Zając z Ostrołęki, Małgorzata Włodarczyk z Bydgoszczy, Marcin Borzęcki z Warszawy
 
Gratulujemy, książki prześlemy pocztą.
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama