Ciemno czyli Jasno

Zbiór poruszających wywiadów Marcina Jakimowicza publikowanych na łamach "Gościa Niedzielnego" w latach 2008-2013.

W książce m.in.: uwielbiana we Włoszech była modelka, Anna Golędzinowska, mówi szczerze o piekle show biznesu, którego doświadczyła na własnej skórze, a najbardziej znany polski mim, Ireneusz Krosny, udowadnia, że oprócz niemych skeczy, ma też wiele do powiedzenia.

Jadwiga Basińska i Jacek Borusiński z kabaretu Mumio otwarcie opowiadają o swoich słabościach i doświadczeniu mocy, zaś ojciec Leon Knabit mówi o tym, jak tynieccy mnisi przygotowują się na koniec świata.

O bandyckiej duszy opowiada Lech Dyblik, aktor znany z „Pokłosia”. „Róży”, „Domu złego”, a kompozytor Michał Lorenc tłumaczy, dlaczego denerwuje się, gdy słyszy, że „chrześcijaństwo jest normą”.

Egzorcysta ks. Leszek Misiarczyk odpowiada na pytanie, czy warto liczyć demony siedzące na tabletce homeopatycznej i dlaczego złe duchy nie znają się na żartach, natomiast o. Jacques Verlinde, prawie doktor fizyki i chemii, dawny pasjonat i praktyk wschodnich szkół medytacji transcendentalnych, mówi o tym, czy prostytutki znajdą się w niebie.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o wymienienie tytułu którejś z poprzednich książek Marcina Jakimowicza. Nagrody otrzymują:

Adrian Pietrus z Syczowa, Ryszard Gajda z Katowic oraz Ewa Kalita z Żyrakowa

Gratulujemy, egzemplarze prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama