Szykuje się największy festiwal młodej muzyki chrześcijańskiej w stolicy. Siedem zespołów przez sześć godzin wleje w uczestników niezwykłą dawkę nadziei i wiary.
Festiwal odbędzie się po raz trzeci i znów jest inny – zapowiada Michał Guzek, organizator Chrześcijańskiego Grania, które w pierwszą sobotę października o godz. 15 rozpocznie się w amfiteatrze przy ul. Elekcyjnej 17. Podczas pierwszej edycji festiwalu słuchacze mogli uczestniczyć w przeglądzie debiutów, czyli najbardziej obiecujących nowych zespołów grających muzykę inspirowaną Ewangelią.
Rok temu festiwal przybrał formę koncertu galowego, w którym wzięły udział trzy zespoły. Jego zwieńczeniem był koncert Antoniny Krzysztoń, wcześniej towarzyszył mu także przegląd filmowy. Zdobywcami festiwalowych nagród – Złotych Krążków były: Love Story (za najlepszą sprzedaż płyty „Talitha kum” w sklepie Chrześcijańskie Granie), StronaB (w kategorii debiut 2012), Arkadio (płyta roku w plebiscycie www.chrzescijanskiegranie.pl) oraz Mate.O (nagrodzony przez program Gospelbox.pl). Tegoroczna edycja opuszcza gościnne mury Dobrego Miejsca na Bielanach i po raz pierwszy będzie dostępna dla każdego za darmo.
– Najlepsze rzeczy są darmowe – śmieje się Michał Guzek. – Wiara, miłość, nadzieja, przebaczenie, Boże miłosierdzie... O tym wszystkim opowiada muzyka siedmiu zaproszonych kapel: StronyB, Twojego Nieba, z którym zaśpiewa Ewa Uryga, Hioba, Porozumienia, Kanaan, PANdamusic i Magda.leny Frączek – mówi współtwórca festiwalu.
Chrześcijańskie Granie promuje młode zespoły, które nie mają medialnego wsparcia, choć w dorobku posiadają już pierwsze płyty. Galę, na której spotkają się wykonawcy hip-hopu, gospel, rocka, popu i poezji śpiewanej poprowadzi dziennikarz Łukasz Sośniak.
– Pokazujemy to, co najbardziej świeże na rynku muzyki inspirowanej wiarą. Podczas festiwalu usłyszymy tych, którzy mogą nie tylko obraz sceny muzycznej, ale także zmienić czyjeś życie dzięki przesłaniu, które niosą – przekonuje Michał Guzek, przyznając, że młodym zespołom bardzo trudno przebić się do szerszego kręgu odbiorców. Otwarty festiwal w parku Sowińskiego ma to zmienić. Festiwal będzie również okazją do rodzinnego spędzenia czasu przy grillu.
Czyli powrót do krainy dzieciństwa. Pytanie tylko, czy udany. I w ogóle możliwy…
Jednak tylko co piąta osoba uznaje zastępowanie człowieka sztuczną inteligencją za etyczne.
Świąteczne komedie rządzą się swoimi prawami. I towarzyszą nam już przez cały grudzień.