Nagrodzeni i wyróżnieni

11. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Katowice–Dzieciom" dobiegł końca. Kto otrzymał Grand Prix i inne nagrody?

Jury w składzie: Ida Hledíková (przewodnicząca), Irena Józefiak, Bożena Sawicka, Karel Brožek, Marek Waszkiel i Bogdan Widera, postanowiło przyznać następujące Nagrody Prezydenta Miasta Katowice:

- Grand Prix za najlepsze przedstawienie Festiwalu – w wysokości 8 tys. zł – dla Teatru Lalek Banialuka z Bielska-Białej za „Złoty klucz” Jana Ośnicy w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego, scenografii Julii Skuratovej, z muzyką Roberta Łuczaka.

- zespołową nagrodę aktorską za najlepszą rolę kobiecą – w wysokości 4 tys. zł –  za role w przedstawieniu „Opowieść o drzewie” otrzymują: Nathalie Derome, Karine Sauvé i Anne Brulotte-Légaré z teatru Des mots d’la dynamite z Montrealu (Kanada)

- zespołową nagrodę aktorską za najlepszą rolę męską – w wysokości 4 tys. zł – za role w przedstawieniu „Na zewnątrz jest miejsce” otrzymują: Iker Pérez i Javier Martín z teatru Arena en los bolsillos z La Zubii (Hiszpania)

Pozostałe nagrody pozaregulaminowe:

- Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Lalki i Aktora Ateneum dla teatru Compagnia Drammatico Vegetale z Rawenny (Włochy) za kreację przestrzeni plastycznej w spektaklu „Che sì che no”.

- Dyplom Honorowy POLUNIUMA (Polskiego Ośrodka Lalkarskiego) dla Janusza Ryla-Krystianowskiego za siłę i piękno przedstawienia „Złoty klucz”, zrealizowanego tradycyjnymi środkami teatru lalek, w Teatrze Lalek Banialuka

- Nagroda Śląskiego Oddziału ZASP za animację dla teatru Arena en los bolsillos z La Zubii (Hiszpania)

Kulturalnyslask grams Finał XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice - Dzieciom"

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, SZTUKA, TEATR

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama