Poezja i teologia

Teologia, którą zajmuje się ks. Jerzy, jak sam mawia, zawsze dotyczy styku Kościoła i świata, wiary i kultury. Przedstawia Boga, który jest bliski człowiekowi aż do wcielenia i Kościół, który jest zawsze bliski światu, gdyż z niego wyrasta i do niego jest posłany.

„Poezja i teologia” to 2 tom felietonów ks. Jerzego Szymika publikowanych co miesiąc w "Gościu Niedzielnym". Są to wypisy z literatury, w której relacja człowieka z Bogiem jest najważniejszym punktem odniesienia, nawet jeśli słowo "Bóg" nie zostaje wypowiedziane. Te przywołane fragmenty "wierzącej" poezji, a czasem i prozy, są opatrzone autorskim komentarzem.

Ksiądz Szymik nie ucieka od spraw bieżących, którymi żyje Kościół. To sprawia, że w jego felietonach pojawiają się odniesienia do sporu publicznego, który toczy się w Polsce i na świecie. Autor nie wikła się w jakąś powierzchowną, doraźną polemikę. Szuka argumentów „za” na najgłębszych poziomach wiary.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Do każdego z nich dołączyliśmy także gadżety - w tym koszulki - portalu Wiara.pl. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o wymienienie tytułów 3 książek, których autorem jest ks. Jerzy Szymik. Nagrody otrzymują:

Mateusz Jarosz z Bochni, Ryszard Gajda z Katowic oraz Mirosław Drągowski ze Szczuczyna

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama