ABC chrześcijaństwa

Po co jest Kościół? Jaką mu Bóg powierzył misję? Dlaczego Chrystus zostawił go na ziemi?

ABC chrześcijaństwa   Wydawnictwo WAM Książka "ABC chrześcijaństwa" zbiera teksty katechez, wygłoszonych dla duszpasterzy akademickich.

W oparciu o Biblię, a przede wszystkim o tzw. kerygmat apostolski, autor, Alfred Cholewiński SJ, stara się odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących chrześcijaństwa. Jak sam pisze:

"Chciałbym w oparciu o Biblię przedstawić ABC chrześcijaństwa. Czym ono jest? Jak Pan Bóg sobie je wyobraża? Po co w ogóle zainicjował taki fakt w historii ludzkości?

Pragnę w świetle tych najbardziej ogólnych - ale też i najbardziej istotnych - problemów zweryfikować to, co my w Kościele robimy i jak żyjemy.

Czy jest to zgodne z zamiarem Boga? Po co jest Kościół? Jaką mu Bóg powierzył misję? Dlaczego Chrystus zostawił go na ziemi?

Zacznijmy więc od sedna rzeczy, by później - wycho­dząc od rdzenia chrześcijaństwa - wyprowadzić wnioski bardziej praktyczne".

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Do każdego z nich dołączyliśmy także gadżety - w tym koszulki - portalu Wiara.pl. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy króciutko napisać nam... po co jest Kościół? Co pierwsze przychodzi Państwu do głowy? Jaka myśl, odpowiedź, refleksja? Za wszystkie maile dziękujemy, a nagrody otrzymują:

Agnieszka Jaskólska z Górzna, Mateusz Chabrowski ze Słupska oraz Marianna Chachaj z Lublina

Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama