XX Targi Wydawców Katolickich

Niespełna dwa miesiące pozostały do rozpoczęcia tegorocznych, jubileuszowych Targów Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach 3-6 kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

W tym roku naszą imprezą - Świętem Dobrej Książki, pragniemy włączyć się w realizację hasła Roku Duszpasterskiego „Wierzę w Syna Bożego”  oraz w czas przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II.

Tegoroczne Targi, to także Targi Jubileuszowe, już Dwudzieste. Ze względu na rok kanonizacji Jana Pawła II rozpoczynamy nasz jubileusz w tym roku. Podkreślimy go w sposób szczególny, także w przyszłym, zamykającym roczne obchody. 

XX Targi wpisują się również w Ogólnopolski Jubileusz „650 lat w Służbie Książki”, w rok, który jest Rokiem Czytelnika.

W ubiegłym roku dużym zainteresowaniem cieszyła się inicjatywa Dni Młodzieży oraz wydłużenie targów do czterech dni. W tym roku Organizatorzy, bogatsi o te doświadczenia, podjęli decyzję o  kontynuacji tego Dnia. Targi będą trwały przez cztery dni i wzorem roku ubiegłego rozpoczną się w czwartek o godz. 10.00.

W drugim i trzecim dniu pragniemy w sposób szczególny zaprosić dzieci i młodzież, a także całe rodziny, organizując „rodzinne czytanie” (targowa sobota). W programie Dnia Młodzieży (targowy piątek) znajdą się warsztaty, spotkania autorskie, debaty. W tym dniu wejście na Targi dla najmłodszych, młodzieży szkolnej i nauczycieli będzie darmowe.

Tradycyjnie program towarzyszący Targom Wydawców Katolickich nie ograniczy się jedynie do tematyki książkowej, spotkań autorskich czy dyskusji panelowych. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników filmów dokumentalnych o tematyce religijnej, historycznej i patriotycznej. Na wszystkie projekcje filmowe, które odbywać się będą w sali kinowej Zamku Królewskiego od czwartku  do niedzieli wstęp będzie wolny. Podczas Targów będzie można również obejrzeć wystawę  zdjęć z pielgrzymek Jana Pawła II.  Jednym ze skarbów Targów są Nagrody FENIKS, których przyznanie i wręczenie niewątpliwie będzie ważnym wydarzeniem.

Targi Wydawców Katolickich w Polsce są jedynym tego typu zjawiskiem w całej Europie. Wydarzeniem skupiającym europejskich wydawców katolickich i chrześcijańskich. Swoją obecność zapowiadają wydawcy z Anglii, Francji, Hiszpanii, Portugali, Niemiec, Czech, Słowacji i Włoch. Zagranicznym Gościem Honorowym Targów Wydawców Katolickich będzie Wydawnictwo Stolicy Apostolskiej LIBERIA EDITRICE VATICANA.

Ubiegłoroczne Targi spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem Warszawiaków i odwiedzających Targi. Podczas tych czterech dni, ze Świętem Dobrej Książki spotkało się ponad 20 tysięcy osób. Uczestnicy Targów mogli dojechać do Arkad Kubickiego specjalnym targowym tramwajem, który także w tym roku będzie dowoził chętnych na to niezwykłe, czterodniowe święto.

Oczekując na tegoroczne, kwietniowe spotkanie z Targami możemy przypomnieć sobie jak było w ubiegłym roku.

GoldPhotoEvents XIX Targi Wydawców Katolickich

Podczas tegorocznego Święta Dobrej Książki możemy oczekiwać jeszcze więcej ciekawych spotkań, dyskusji, paneli czy atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na bieżąco będziemy Państwa informować o planowanych wydarzeniach. Serdecznie zapraszamy również na stronę www.swk.pl

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama