Chi Rho Tajemnica

Na naszym rynku pojawiła się niedawno nowa, biblijna seria dla najmłodszych.

To wydawana przez E-lite Distribution kolekcja książeczek, do której – jako dodatek – dołączane są płyty DVD z kolejnymi odcinkami animowanego serialu „Chi Rho Tajemnica”.

W każdej z dziewięciu książeczce znajdziemy kilka rysunków do pokolorowania oraz krótkie objaśnienia biblijnych historii, które obejrzeć można w kreskówce. W pierwszym tomiku dzieci oraz ich rodzice przeczytać mogą m.in. o tym, dlaczego na naszym świecie jest tak wiele bolesnych spraw i czy wielki potop na pewno był dobrym pomysłem.

„Okazało się, że nie. Pan Bóg przystał na takie rozwiązanie chyba tylko po to, żeby się nikt nie czepiał, że nie próbował” – dowcipnie zauważa katecheta próbujący przybliżyć najmłodszym biblijne treści.

Gdy idzie o serial „Chi Rho Tajemnica”, to jest to bardzo ciekawa, 26-odcinkowa produkcja wyreżyserowana przez Michaela Schaacka. Ów niemiecki twórca, miast kolejny raz ekranizować najważniejsze historie z Pisma Świętego, postanowił sięgnąć po konwencję filmu… science-fiction.

Schaack przenosi bowiem współczesną dziewczynkę, Corę, w biblijne czasy, dzięki czemu ma ona okazję osobiście poznać najważniejsze postacie z Nowego i Starego Testamentu. W trzech pierwszych odcinkach spotyka m.in. nastoletnich Jezusa, Brabasza, Adama, Ewę oraz Noego, kończącego budowę arki.

Dziewczynce towarzyszy także Habib (rówieśnik Jezusa) oraz czwórka bajkowych zwierząt, które potrafią mówić i śpiewać. Jakim cudem? Ano takim, że były obecne przy narodzinach Chrystusa w betlejemskiej szopce.

Cała ta ferajna ma za zadanie odszukać ojca Cory, profesora Petersena. Ten wybitny biblista został porwany przez demonicznego Hreela, który przenosi się w czasie po to, by zmienić bieg biblijnych historii i zniszczyć Pismo Święte. Jest więc i dreszczyk emocji, ale możemy być spokojni. Wszak to bajka, a w nich wszystko kończy się dobrze.

Dla znających, bądź uczących się języka niemieckiego ciekawostka: na oficjalnej, internetowej stronie serialu „Chi Rho Tajemnica” można znaleźć m.in. gry, kolorowanki, czy tapety z bohaterami animacji. Wystarczy kliknąć tutaj

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama