Indie Cindy

Pierwsza od 1991 roku płyta legendy amerykańskiej muzyki alternatywnej - grupy Pixies, trafiła niedawno do sklepów. Na krążku "Indie Cindy" znalazło się 12 nowych kompozycji.

"Indie Cindy" to pierwsza płyta Pixies od 1991 r. i ukazania się płyty "Trompe le Monde". "Zaczęliśmy myśleć o nagraniu nowego materiału już cztery lata temu (...) Po prostu nie mogliśmy pojechać w trasę bez niczego nowego" - tłumaczył w wywiadach perkusista zespołu David Lovering.

Na nowej płycie znalazło się 12 nowych piosenek, niektóre z nich mogą być znane fanom formacji z publikowanych na oficjalnej stronie internetowej zespołu EP-ek. Za produkcję odpowiedzialny jest Gil Norton, który wcześniej pracował z grupą przy albumach "Doolittle", "Bossanova" i "Trompe le Monde".

Zespół Pixies powstał w Bostonie w 1986 r. Muzyka grupy wywarła silny wpływ na twórczość takich zespołów jak Nirvana, The Strokes, PJ Harvey i Radiohead. Thom Yorke, wokalista tej ostatniej grupy powiedział kiedyś, że "gdy był w szkole, Pixies zmienili jego życie". W 2004 r., podczas jednego z letnich festiwali, Radiohead odmówili występowania po Pixies. "To byłoby tak, jakby supportowali nas The Beatles" - tłumaczył lider zespołu.

Pixies charakteryzowało ciężkie, "garażowe" brzmienie, połączone z charakterystycznym, wrzaskliwym sposobem śpiewania Blacka Francisa oraz pisanymi przez niego surrealistycznymi tekstami.

W 1987 r. ukazała się płyta "Come on Pilgrim", a rok później "Surfer Rosa", na której znalazł się m.in. utwór "Where Is My Mind". Piosenka stała się największym przebojem grupy, dzięki umieszczeniu jej na ścieżce dźwiękowej kinowego przeboju "Podziemny krąg" w reżyserii Davida Finchera (1999).

Kolejny krążek Pixies "Doolittle" (1989) przyniósł grupie popularność, dzięki melodyjności takich piosenek jak "Debaser", "Hey" czy "Monkey Gone to Heaven". Pixies wydali jeszcze dwie płyty - "Bossanova" (1990) oraz "Trompe de Monde" (1991) i zawiesili działalność do 2004 r. Wówczas zespół odbył trasę koncertową w oryginalnym składzie. Latem 2013 r. ukazał się pierwszy od 1993 r. utwór Pixies pt. "Bagboy"; w tym samym czasie jednak basistka Kim Deal ogłosiła, że odchodzi z zespołu.

Zastąpiła ją Kim Shattuck z zespołu The Muffs. Po krótkim okresie gry, Shattuck została wyrzucona, a jej miejsce zajęła Paz Lenchntin, w przeszłości pracująca z takimi grupami jak Zwan, Queens Of The Stone Age i Perfect Circle. Od reaktywacji Pixies wydali dwie EP-ki, zawierające po cztery nowe kompozycje.

13 czerwca Pixies wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach Orange Warsaw Festival.

Płyta "Indie Cindy" ukazała się nakładem Mystic Productions.

PixiesOfficialTV Pixies - Women Of War

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg