Elton John wystąpi w Krakowie

Jeden z najbardziej znanych i cenionych artystów, Elton John, wystąpi 5 listopada w Kraków Arenie. Będzie to jego pierwszy występ pod Wawelem - poinformowali organizatorzy.

Legenda muzyki światowej ma zaśpiewać i zagrać swoje największe hity.

65-letni Elton John to gwiazda światowego show-biznesu. Brytyjski piosenkarz i pianista ma na koncie ponad 30 albumów. W 1994 roku został wprowadzony do prestiżowego Rock and Roll Hall of Fame, czyli Muzeum Rock and Rolla w Cleveland, w Ohio w USA. Instytucja honoruje artystów za wkład w rozwój muzyki, zwłaszcza rockowej.

Elton John uczestniczył w wielu ważnych wydarzeniach muzycznych. W 1986 roku na pożegnalnym koncercie zespołu Wham na londyńskim Wembley zaśpiewał z Georgem Michaelem piosenkę "Candle in the Wind". W 1992 roku wziął udział w koncercie poświęconym pamięci Freddiego Mercury'ego. Z Axlem Rosem wykonał wówczas "Bohemian Rhapsody" i "The Show Must Go On".

W 1995 roku otrzymał Oscara za utwór "Can You Feel The Love Tonight" z animowanego filmu "Król Lew". W 1996 roku królowa Elżbieta II nagrodziła go Orderem Imperium Brytyjskiego, a dwa lata później nadała mu tytuł szlachecki.

Artysta kilkakrotnie gościł w Polsce. Ostatni raz wystąpił w lipcu 2012 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

EltonJohnVEVO Elton John - Mexican Vacation (Kids In The Candlelight)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama