Nadal wyprasza Boże Miłosierdzie dla świata. Ludzkie historie dotknięte łaską z nieba zebrała w swojej najnowszej książce Ewa K. Czaczkowska.
Była trzecia w nocy. W otwartych drzwiach oddziału neurologicznego szpitala Luigi Sacco w Mediolanie stanęła zakonnica.
– Nie bój się. Przyszłam do ciebie – powiedziała do cierpiącego na częściowy paraliż Luciano Boschetto.
Siostra położyła prawą rękę na jego piersi. Poczuł ogromny ból i ciepło.
– Jedyna rzecz, o jaką cię proszę, to żebyś przyszedł do mnie, jak już będziesz zdrowy – powiedziała i pokazała otwartą dłoń, na której pojawił się kościół z czerwonej cegły, do którego po uzdrowieniu miał przybyć.
Zgodnie z obietnicą, Luciano wyzdrowiał. Po czterech miesiącach poszukiwań Włoch odkrył, kim była tajemnicza zakonnica i gdzie znajduje się kościół, który pamiętnej nocy mu pokazała.
Historia Luciano Boschetto jest tematem jednego z dwunastu reportaży, które składają się na najnowszą publikację Ewy K. Czaczkowskiej „Cuda świętej Faustyny” opublikowanej przez wydawnictwo Znak. Wśród wielu opowieści o działaniu Bożego miłosierdzia można znaleźć m.in. historię kard. Franciszka Macharskiego, uzdrowionego z choroby nowotworowej, Mieczysława Nikody, którego od samobójstwa powstrzymało Boże miłosierdzie, czy dzieje Pereca Willenberga, który w powstańczej Warszawie malował na zamówienie obrazy Jezusa Miłosiernego.
Opisane historie nie kończą się na cudach i nie one są tak naprawdę najważniejsze.
– Pokazują także zmianę, jaka po doświadczeniu cudu zaszła w życiu moich bohaterów – powrót do Boga, pogłębienie relacji z Nim, przynaglenie do głoszenia orędzia o Bożym miłosierdziu, czy codzienne zmaganie się z życiowymi trudnościami – wyjaśnia autorka.
Podczas stołecznej prezentacji książki metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zachwalał publikację: – Ta książka jest bogata, wielka i ważna także dlatego, że pokazuje – nie boję się użyć tego słowa – jakieś działanie Ducha Świętego w autorce i w osobie, z którą o Bożym Miłosierdziu i św. Faustynie rozmawiała – zauważył.
WydawnictwoZnak
Cuda świętej Faustyny - autorka o książce
Jednak tylko co piąta osoba uznaje zastępowanie człowieka sztuczną inteligencją za etyczne.
Świąteczne komedie rządzą się swoimi prawami. I towarzyszą nam już przez cały grudzień.
Trend ten rozpoczął się po agresji Kremla na Ukrainę. A w USA...