Drzewo migdałowe

- Tylko przebaczenie może przerwać spiralę nienawiści. Piękna książka, która uczy, że w życiu nie można tracić ani chwili... - napisała o powieści Ewa Wencel, scenarzystka i aktorka "Czasu honoru".

Młody Palestyńczyk – Ahmad – żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro.

W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie. Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie.

Napisana z rozmachem opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni, której tłem jest konflikt, od pół wieku wyniszczający krainę drzew migdałowych...

Autorką książki jest Michelle Cohen Corasanti – Amerykanka z żydowsko-polskimi korzeniami. Mieszkała we Francji, Hiszpanii, Egipcie i Anglii. Spędziła również siedem lat w Izraelu. Aktualnie wraz z rodziną żyje w Nowym Jorku.

Drzewo migdałowe” jest jej pierwszą powieścią. Wychowywała się w żydowskim domu, gdzie niemieckie samochody były bojkotowane, a więzi z Izraelem mocno podkreślane.

Studia na Uniwersytecie Hebrajskim otworzyły jej oczy na dramatyczny los Palestyńczyków. Swoją powieść traktuje jako manifest nadziei na zgodne życie Izraela i Palestyny.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji - wszystkie z autografami autorki. Pytanie konkursowe było następujące: w której z biblijnych ksiąg znaleźć możemy tzw. "Błogosławieństwo w Palestynie"? Chodziło oczywiście o Księgę Powtórzonego Prawa, a nagrody otrzymują:

Ewa Michalak i Katarzyna Trębicka z Jeleniej Góry oraz Maria Sklorz z Olesna

Gratulujemy, książki prześlemy pocztą.

 

«« | « | 1 | » | »»