Alkoholiczka

Diagnoza: choroba alkoholowa ‒ była dla mnie tragedią nie tylko z powodu miłości do alkoholu i przeczuwanej straty.

Alkoholiczka   Wydawnictwo WAM - Łączyła się z niewiarygodnym wprost wstydem. Okazałam się tak mała, niegodna, zła, głupia, brudna. Okazałam się wyrzutkiem społecznym, takim nikim, którego można nie szanować. Z definicji można. Alkoholik się nie liczy. Alkoholik jest obrzydliwy. Jest niechciany, niepożądany. A alkoholiczka jest kimś znacznie gorszym...

"Alkoholiczka" to autobiograficzna opowieść o życiu pod dyktando wstydu i lęku: historia ukrywania swej tożsamości i ciągłych prób schronienia się za różnymi maskami - dzielnej dziewczynki, zbuntowanej nastolatki, cynicznej seksbomby, kobiety agresywnie korzystającej z uroków życia, wreszcie przedsiębiorczej i świetnie sobie radzącej singielki. Jednak przede wszystkim to świadectwo odzyskiwania utraconej godności i dająca nadzieję opowieść o tym, że można żyć inaczej.

Książkę napisała Mika Dunin - to pseudonim literacki polskiej dziennikarki, eseistki, blogerki (mika-dunin.blogspot.com) i autorki znakomitego "Antyporadnika. Jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby".

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Pytanie konkursowe było następujące: które z wydawnictw opublikowało poprzednią książkę Miki Dunin, czyli "Antyporadnik. Jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby"? Chodziło o wydawnictwo WAM, a nagrody otrzymują:

Katarzyna Różalska z Wilczyc, Marcin Wiśniewski z Żyrardowa oraz Joanna Sobczak z miejscowości Tuchowicz

Gratulujemy, książki prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama