Powiew Boga

Medytacja chrześcijańska w tradycji benedyktyńskiej, karmelitańskiej i ignacjańskiej.

Pojęcie medytacji jest dzisiaj bardzo modne. Ludzie spodziewają się po niej bardzo dużo. Dla wielu będzie to środek na odnalezienie swojej tożsamości, dla innych wewnętrznej harmonii. Z tych pragnień biorą się poszukiwania mistrzów medytacji, a także metod dochodzenia do niej.

Bóg przychodzi w ciszy. Prorok Eliasz oczekiwał Go w burzy i wichurze a On przyszedł w lekkim powiewie. Mistrzowie duchowi uczą nas właśnie tego, jak szukać Boga w kontemplacji aby go odnaleźć. Nasza książka to swojego rodzaju przewodnik po trzech najważniejszych tradycjach medytacyjnych zachodniego chrześcijaństwa: benedyktyńskiej, karmelitańskiej i ignacjańskiej.

Autorzy poszczególnych rozdziałów przeprowadzą czytelnika przez własną szkołę duchowości zarówno od strony praktycznej, jak i dostarczając podstaw teoretycznych. Jest to więc także bogate kompendium duchowości. Dzięki niemu czytelnik zapozna się z medytacją zachodniochrześcijańską i bez wątpienia zostanie zachęcony do podjęcia starań o pogłębienie własnego życia modlitewnego.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Pytanie konkursowe brzmiało: w której z biblijnych ksiąg znajdujemy opis spotkania Eliasza z Bogiem, który przyszedł do proroka w lekkim powiewie? Odpowiedź: w 1 Księdze Królewskiej. Książki otrzymują:

Ewa Bogusz z Warszawy, Anna Cebulska z Międzyrzeca Podlaskiego oraz s. Marcina z Jarosławia

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Góra Merab   avishai teicher Góra Merab
Tzw. krzesło, czy też tron Eliasza

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama