Nagroda im. ks. Twardowskiego dla naszej koleżanki

Nasza redakcyjna koleżanka Barbara Gruszka-Zych otrzyma Nagrodę im. ks. Twardowskiego za rok 2014. Kapituła doceniła w ten sposób tomik poezji pt. „Koszula przed kolana”.

Nagroda zostanie wręczona w Domu Literatury w Warszawie 31 maja o godz. 17.00, tj. w przeddzień setnej rocznicy urodzin ks. Twardowskiego.

Tego samego wieczoru inna poetka Teresa Ferenc  jako pierwsza w historii zostanie udekorowana Medalem im. ks. Jana Twardowskiego za całokształt twórczości. Odtąd medal ten będzie przyznawany co roku.

Po raz pierwszy konkurs poetycki im. ks. Jana Twardowskiego odbył się w 2006 roku. Pomysł zrodził się w Ludowej Spółdzielni Wydawniczej w Warszawie, gdzie wiele książek ks. Jana Twardowskiego zostało wydanych. Pasjonatami  twórczości poety w LSW byli m. in. Jan Rodzim i Stanisław Grabowski – wieloletni redaktorzy naczelni tego wydawnictwa. W skład jury wchodzą ks. Janusz A. Kobierski, który w 2008 roku (jako laureat sprzed roku) został wybrany przewodniczącym Kapituły, Stanisław Grabowski – sekretarz i Grzegorz Zegadło oraz Wojciech Kaliszewski i Tomasz Burek. Tomasz Burek był pracownikami Instytutu Badań Literackich, Wojciech Kaliszewski jest aktualnie. To znakomici twórcy, krytycy i znawcy współczesnej literatury polskiej, w tym poezji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama