W sobotę wieczorem 11 kwietnia w zakopiańskim sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik odbyły się podhalańskie uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik. Wszystkich serdecznie powitał ks. proboszcz Jerzy Grzyb ze zgromadzenia księży misjonarzy.
Słowo Boże wygłosił pallotyn ks. Wojciech Jurkowski, zakopiański duszpasterz harcerzy. - Musimy dojść do prawdy w wyjaśnieniu tragedii. Wiem, że to jest bardzo potrzebne, ale i trudne. Jak to osiągną? Potrzeba pokoju i skruszonych serc - mówił kaznodzieja. Kazanie przez grono kilkudziesięciu wiernych zostało przyjęte długimi oklaskami.
W Mszy św. uczestniczyła m.in. posłanka PiS Anna Paluch. Parlamentarzystka zaśpiewała psalm. Byli też obecni przedstawiciele władz miasta, władz powiatu tatrzańskiego. Przybyły ponadto delegacje z pocztami sztandarowymi.
Na zakończenie wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik ofiar katastrofy i tam złożyli symboliczne wiązanki kwiatów. Odśpiewano m.in. hymn Polski.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
A może inaczej: Edyp, czy Antygona? I jak to widział ks. Józef Tischner? #Rok_Tischnera
Kulturowy fotomontaż regionalnej tradycji z popkulturą w twórczości Katarzyny Witerscheim.
Wyprzedziła m.in. bazylikę Sacré-Coeur, Luwr i Wieżę Eiffla.
To największy plenerowy festiwal chrześcijański dla młodzieży.
Zakaz szortów i podkoszulków. Stroje mają być stosownie do powagi miejsca.