3.8.0. Start

W trakcie tych czterech lipcowych dni zapowiada się więcej pracy i działań warsztatowych niż letniej zabawy.

To bardzo ważne, bo ostatnie takie wspólne spotkanie wolontariuszy naszych parafii przed Światowymi Dniami Młodzieży – jak podkreślają w płockim, diecezjalnym biurze ŚDM.

Cel VII Festiwalu Młodych to dobre przygotowanie do przyjęcia młodych pielgrzymów z innych krajów w 2016 r. i kampania informacyjna w płockich parafiach o idei ŚDM. Jak wyjaśnia ks. Rafał Grzelczyk, duszpasterz młodzieży i koordynator przygotowań do ŚDM w diecezji, ten festiwal ma charakter szkolenia dla wolontariuszy.

W programie zaplanowano przede wszystkim warsztaty muzyczne. Nowością będzie wyjście do parafii i dekanatów płockich. Przez całą niedzielę 5 lipca uczestnicy festiwalu będą odpowiedzialni za oprawę Mszy św. w śpiew i komentarze, poprowadzą też animację dla dzieci, a rodzicom będą rozdawać ulotki dotyczące akcji „2 m² gościnności”.

Festiwal potrwa od 3 do 6 lipca na terenie diecezjalnego ośrodka „Studnia” i będzie skierowany przede wszystkim do młodzieży już zaangażowanej w działalność parafialnych centrów ŚDM. W pierwszym dniu „efemowicze” podzielą się tym, jak przeżyli ostatnie dwa lata przygotowań, co zrobili w swoich środowiskach, i dowiedzą się, co ich czeka w najbliższych miesiącach.

Kolejny dzień ma przynieść powtórkę z tematów formacyjnych omawianych w minionych latach, a trzeci dzień FM będzie dla nich ważnym sprawdzianem.

W niedzielę 5 lipca uczestnicy festiwalu pójdą na cały dzień do płockich parafii, by opowiadać o Światowych Dniach Młodzieży i przeprowadzać akcje: „2 m² gościnności”, „Zostań wolontariuszem” i „Napełnij dzban”. Innymi słowy, będą zachęcać do przyjęcia w domach młodych z zagranicy w tzw. tygodniu misyjnym, poprzedzającym centralne spotkanie w Krakowie, szukać kolejnych wolontariuszy i zachęcać do wsparcia przyjazdu na ŚDM młodych Ormian do Polski (w naszej diecezji chce przeżyć to spotkanie ok. 500 mieszkańców Armenii).

Koniec Festiwalu Młodych, 6 lipca, będzie tak naprawdę początkiem ostatecznych przygotowań do ŚDM.

FM 2015 będzie towarzyszyło hasło: „3.8.0. Start”, co oznacza trzy lata przygotowań do ŚDM, Osiem Błogosławieństw i 380 dni do spotkania z papieżem w Polsce. To naprawdę „ostatnia prosta” przed Światowymi Dniami Młodzieży, dlatego diecezjalne biuro ŚDM wciąż zachęca do zaangażowania się w wolontariat.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.