Dziedziniec w ogniu

Na dziedzińcu Collegium Polonicum wystąpił zielonogórski Teatr Ognia „Haka Poi”.

W Słubicach i Frankfurcie nad Odrą trwa od 3 do 10 lipca Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Most/Die Brücke”. 8 lipca w festiwalowym programie znalazło się wiele atrakcji, koncert ukraińskiej grupy Kurbasy oraz występ gwiazdy Raya Wilsona – szkockiego wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, muzyka wielu formacji, w tym legendarnej grupy Genesis. Na zakończenie festiwalowego dnia na dziedzińcu Collegium Polonicum pojawili się aktorzy zielonogórskiej grupy teatralnej „Haka Poi” i zaprezentowali spektakl w którym w roli głównej wystąpił ogień. Publiczność ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą obserwująca taniec aktorów z nieujarzmionym żywiołem była zahipnotyzowana i oczarowana gracją artystów. 
– Całkiem przypadkiem znaleźliśmy się z mężem na spektaklu, zobaczyliśmy tłum ludzi, przyszliśmy sprawdzić co się dzieje i trafiliśmy na tak niesamowity spektakl. Jesteśmy pod wrażeniem lekkości z jaką aktorzy posługiwali się niebezpiecznym żywiołem, to było piękne przeżycie – powiedziała Edyta Zarzycka ze Słubic.
Festiwal potrwa jeszcze do 10 lipca, szczegółowy program można znaleźć na stronach organizatora: http://festiwalmost.pl/program
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama