W Jego świetle

Fascynująca opowieść o życiu niesamowitej średniowiecznej mniszki.

„Ona przysporzy nam wielu zmartwień” – powiedziała matka Hildegardy tuż po jej narodzinach. Rzeczywiście, dziewczynka od pierwszych dni swojego życia była słaba i chorowita. Rodzice chronili ją przed światem i otaczali czułą opieką.

Z Hildegardą chciał jednak rozmawiać Bóg - widziała rzeczy, których nikt dotąd nie widział, rozumiała zjawiska, których inni nie rozumieli. Im częściej o tym wspominała, tym bardziej była samotna. Ludzie mówili, że jest szalona. Albo opętana. Pewnego dnia jej rodzice podjęli ważną decyzję: postanowili poświęcić Hildegardę Bogu i wysłali ją do klasztoru. Jak się później okazało, ta pozornie niesprawiedliwa decyzja, ocaliła jej życie.

W Jego świetle to fascynująca opowieść o życiu niesamowitej średniowiecznej mniszki, słynącej z głębokiej duchowości, wielkiej odwagi, wewnętrznego poczucia sprawiedliwości oraz nadzwyczajnych umiejętności rozumienia natury i Boga. Przedstawia jej życie od dzieciństwa aż do ostatnich dni spędzonych w klasztorze.

Historia świętej Hildegardy zdumiewa, zaskakuje barwnością i pokazuje potęgę charyzmy wielkiej średniowiecznej świętej i uczonej.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Zadanie konkursowe było następujące: należało napisać nam króciutko, czego my dziś możemy nauczyć się od św. Hildegardy. Za wszystkie maile bardzo dziękujemy, a nagrody otrzymują:

Karolina Wierzbowska z Warszawy, Anna Gładkowska z Bytomia oraz Anna Tomasik z miejscowości Sadowne

Gratulujemy, książki prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama