12 tajemnic chrześcijaństwa

To one rzuciły wyzwanie nauce.

Czy figura może płakać? Jak to możliwe, że ciała nie ulegają zepsuciu? Co sądzić o „tańcu słońca” w Fatimie? Jaką tajemnicę skrywa słynny Całun Turyński? I czym naprawdę są stygmaty?

Historyk i dziennikarz Patrick Sbalchiero przeprowadza pasjonujące śledztwo, rozwiązując dwanaście największych tajemnic historii Kościoła. Bezlitośnie konfrontuje je z nauką, rozstrzygając ostatecznie zawzięty pojedynek wiary z chłodnym, analitycznym umysłem badacza.

Jeśli sądziłeś, że współczesny świat udzielił już odpowiedzi na wszystkie pytania, ta książka z pewnością będzie dla ciebie zaskoczeniem. Autor dowodzi bowiem, że historia to także tajemnicze zdarzenia, wobec których naukowa metoda jest bezsilna.

- Książka Sbalchiero pokazuje, że wbrew powszechnej opinii, nauka nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Rozum posiada granice poznania i dlatego nigdy nie wyeliminujemy z naszego życia wymiaru tajemnicy - uważa Grzegorz Górny, dziennikarz, publicysta i  współautor m.in. książki „Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych”.

*

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Pytanie dotyczyło cudu z Calandy (a więc odrośnięcia nogi hiszpańskiemu rolnikowi w 1640 roku). Nagrody otrzymują:

Danuta Szymków z Wrocławia, Arkadiusz Lenart z Radomia oraz Anna Pyrek z Brzegu Dolnego

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama