Nowy album Beatlesów XXI wieku

„Ma filmowy klimat, przenosi nas w melancholijny, oniryczny świat”.

8 maja swoją światową premierę miała nowa płyta zespołu Radiohead. O krążku „A Moon Shaped Pool” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” pisze Wojciech Przylipiak.

„Ma filmowy klimat, przenosi nas w melancholijny, oniryczny świat” – możemy przeczytać w tekście „Beatlesi XXI wieku”, w którym autor omawia także klipy promujące nowy album. I z nich emanuje wspomniany  filmowy klimat.

Pierwszemu singlowi towarzyszy nakręcony w formie animacji poklatkowej klip, nawiązujący swą fabułą do filmu „Kult” Robina Hardy’ego z 1973 roku. Drugi teledysk (do piosenki „Daydriming”) nakręcił natomiast Paul Thomas Anderson – reżyser m.in. takich obrazów, jak „Boogie Nights”, „Magnolia”, czy „Aż poleje się krew”.

Dlaczego jednak Przylipiak porównuje Thoma Yorke’a i resztę jego zespołu do legendarnej czwórki z Liverpoolu? I co ma wspólnego Radiohead z Krzysztofem Pendereckim? O tym przeczytać można w weekendowym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”, a my zobaczmy klip do pierwszego singla z „A Moon Shaped Pool”, czyli do utworu „Burn the Witch”:

Radiohead Radiohead - Burn The Witch

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama