Przeszłość ma przyszłość

Dawno żaden album nie zaserwował mi takiej porcji wzruszeń.

Zachwyciła mnie ta płyta. Już intro zapowiada niezwykły materiał.

Następujący po nim irlandzki hymn z VI w. „On moim Panem” na dłuuuugo pozostaje w pamięci. Wprost nie można opędzić się od tej piosenki. A „korzenny”, przenikający do szpiku kości krzyk Izraela: „Kadosh” – to prawdziwe arcydzieło.

Mate.O pokazuje, że przeszłość ma… przyszłość. „Pieśni naszych ojców są duchowym spadkiem, spisanym dziedzictwem minionych pokoleń ludzi wiary. Śpiewanie ich bez ożywionego doświadczenia więzi z Chrystusem, jest tylko piękną muzyką wziętą z historycznego skansenu tradycji Kościoła. Śpiewane z niezaspokojoną potrzebą wyrażania zachwytu i wychwalania Chrystusa, rozbrzmiewają duchowym objawieniem, które dzisiaj może stać się dla nas skarbem” – opowiada.

Do nagrań zaprosił pierwszą ligę muzyków z całej Polski (m.in. Joachima Mencla, Pawła „Bzima” Zareckiego, Irka Głyka, Tomasa Sancheza i Adama Szewczyka).

Dawno żaden album nie zaserwował mi takiej porcji wzruszeń.

*

Mate.O PIEŚNI NASZYCH OJCÓW. Wyd. Philadelphia Records, 2016 r.

mateoBand Mate.O - CZEGO CHCESZ OD NAS PANIE - PIEŚNI NASZYCH OJCÓW

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.