Miles bez trąbki

Jazz tym razem jest w tle.

Minęła 90. rocznica urodzin giganta jazzu Milesa Davisa. Pianista i producent muzyczny Robert Glasper uczcił ją nowymi kompozycjami, jakie trafiły na ścieżkę dźwiękową pierwszej filmowej biografii Davisa, oraz albumem „Everything’s Beautiful”, na którym utwory mistrza trąbki odczytał na nowo w klimacie soulu, rapu, rytmów muzyki klubowej.

Zdziwi nieco brak trąbki w wielu utworach. Popisują się za to wokaliści. Nisko pulsuje bas, tętni elektroniczna perkusja, zapętlają się znajome motywy ze starych płyt. Producencki kunszt Glaspera docenią również jazzowi tradycjonaliści. Choć jazz tym razem jest w tle.

*

Miles Davis & Robert Glasper "Everything’s Beautiful". Sony, 2016 r.

MilesDavisVEVO Miles Davis, Robert Glasper, Bilal - Ghetto Walkin' (audio)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.