Uzdrowienia? Tak!

Biblia, teologia, historia i teraźniejszość Kościoła są pełne dowodów na to, że Bóg chce naszego uzdrowienia.

W wielu parafiach i wspólnotach pojawiają się modlitwy o uzdrowienie. Budzą one w niektórych kręgach zaniepokojenie, a czasem krytykę.

Książka Mary Healy odpowiada doskonale na ten niepokój. Autorka kompetentnie pokazuje, że uzdrowienie w imię Chrystusa przynależy do normalnego życia chrześcijańskiego.

Biblia, teologia, historia i teraźniejszość Kościoła są pełne dowodów na to, że Bóg chce naszego uzdrowienia. Przyjęcie cierpienia bez buntu wobec Boga, uczynienie z niego modlitwy, jest postawą na wskroś chrześcijańską.

Ale równie właściwą reakcją na chorobę jest podjęcie z nią walki nie tylko orężem medycyny, lecz także wiarą i modlitwą. Te dwie drogi się nie wykluczają, ale dopełniają.

*

Mary Healy UZDROWIENIE. BOŻA MIŁOŚĆ NIE MA GRANIC. Wyd. WAM, 2016 r.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.