Czy można modlić się o pieniądze?

Autor książki rozwiewa wątpliwości na temat delikatnej kwestii, jaką są finanse chrześcijanina.

"Czy możemy modlić się o pieniądze?" to prosta, ale zarazem bardzo ciekawa publikacja autorstwa Jarosława Marszałka, magistra finansów.

Autor na podstawie tekstów z Pisma Świętego odpowiada na pytanie, czy Panu Bogu podobają się modlitwy zanoszone do Niego w intencji wyższych zarobków, znalezienia dobrze płatnej pracy, czy kupna nowego samochodu. Mierzy się także z jednym z bardzo ważnych pytań: czy chrześcijanin może być bogaty?

Książka podzielona jest na kilka części. W pierwszej wyjaśnia, co Biblia mówi na temat bogactwa oraz czy wypada nam modlić się o bogactwo i jak Bóg na to się zapatruje. Kolejna część to osobiste świadectwa autora, który sam zmagał się z problemami finansowymi. Na podstawie jego doświadczeń możemy dowiedzieć się, jak Bóg odpowiedział na jego prośby.

Część trzecia to konkretne modlitwy za wstawiennictwem świętych, m.in. świętego Józefa, o pomoc finansową. W publikacji znajduje się także zestawienie wybranych fragmentów Pisma Świętego odwołujących się do pieniędzy.

"W całym Piśmie Świętym odnajdziemy około pięciuset wersetów, które mówią o modlitwie, prawie tyle samo traktuje o wierze, natomiast o pieniądzach mówi niemal dwa i pół tysiąca wersetów" - pisze autor. "Skoro w Biblii obok często poruszanych fundamentalnych tematów dotyczących życia człowieka, jak modlitwa czy wiara, kilkakrotnie częściej mówi się o pieniądzach, to niewątpliwie Pan Bóg na ten temat chce zwrócić naszą uwagę."

Książkę gorąco polecam nie tylko tym, którzy mają finansowe problemy, ale wszystkim, którzy chcieliby na pieniądze popatrzeć z nieco innej, Bożej perspektywy. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama