Co za ksiądz!

Już dziś premiera nowego, religijnego filmu.

Premiera kinowa, ale… internetowa. Bo też ma ona miejsce na stronie internetowego, religijnego "Kina pod Aniołem" (www.kinopodaniolem.pl).

To taki mały eksperyment dystrybutora, czyli firmy Rafael Film, która „Kino pod Aniołem” uruchomiła dopiero kilka tygodni temu, a już dziś ma w repertuarze dla widzów prawdziwy hit: nowy film twórcy świetnie przyjętego u nas „Mary's Land – Ziemia Maryi”, którego bohaterami byli ludzie, przekonani o tym, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją.

Tym razem hiszpański reżyser Juan Manuel Cotelo postanowił opowiedzieć historię młodego,  charyzmatycznego księdza Pablo Domingueza, który niespodziewanie ginie podczas górskiej wspinaczki.

„Ostatni szczyt” jest właśnie opowieścią o tym niezwykłym kapłanie, ale także o jego bliskich i przyjaciołach, którzy opowiadają nie tylko o nim, ale także – a może przede wszystkim – o wierze, którą w nich zaszczepił i rozbudził. O jego postawie, która może być wzorem dla nas wszystkich – nowoczesnego, przebojowego chrześcijanina XXI wieku. Bo właśnie kimś takim był ten niesamowity kapłan.

Pełen werwy, energii, radości, dobra emanującego z każdej jego wypowiedzi… - można by rzec, że to współczesny święty Franciszek. „Myślę, że to dar, wzór dla Kościoła w dzisiejszych czasach” – mówi w filmie jedna z osób znających za życia ks. Domingueza i trzeba przyznać, że coś w tym jest.

Ks. Dominguez w każdej ze spotkanych osób widział nie tylko człowieka, ale także towarzyszącego im, troszczącego się o nich Boga. Pan był przy nich stale obecny – stąd też jego wielka miłość i wielki szacunek do wszystkich bliźnich.

Wyreżyserowany przez Cotelo film świetnie to wszystko ukazuje, a przy tym ogląda się go znakomicie. Nowoczesny, dynamiczny montaż, zaskakujące zwroty akcji, a także sporo humoru sprawiają, że od „Ostatniego szczytu” oczu nie można oderwać. To kapitalny, poprawiający samopoczucie i podnoszący na duchu dokument, który po prostu trzeba obejrzeć. Rewelacja!

*

Poniżej zwiastun filmu:

Gloria 24 - Książki, Płyty, Gry i Filmy Religijne Ostatni Szczyt | Trailer FHD | Napisy PL

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama