Franciszek jak księga

Czyli święty, który jest „żywą Ewangelią”.

Święty Franciszek z Asyżu nie był mistrzem pióra. Nie zostawił posobie wielu dzieł, ale jego życie jest jak otwarta księga, którą czytają kolejne pokolenia.

Drugie wydanie „Leksykonu…” poszerzono o 20 nowych haseł, m.in.: „serafickość”, „medytacja”, a nawet… „idiota” czy „zgorszenie”, opracowanych przez polskich autorów (pierwsze wydanie było tłumaczeniem z włoskiego). Hasła uzupełnione są o zaktualizowaną bibliografię.

Ta księga to wiedza w pigułce o Biedaczynie z Asyżu i jego duchowości.

Skierowana jest nie tylko do fachowców czy osób żyjących franciszkańskim charyzmatem, ale do wszystkich, dla których św. Franciszek jest „żywą Ewangelią”.

*

LEKSYKON DUCHOWOŚCI FRANCISZKAŃSKIEJ. Wydawnictwo M, Kraków–Warszawa 2016 r.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.