O Bogu niebanalnie

Modlitwy przeżyte, a nie przepisane.

Muzykującym chrześcijanom łatwo jest wpaść w schemat polegający na powtarzaniu zasłyszanych wcześniej fraz – czy to biblijnych, czy to pochodzących z cudzych pieśni uwielbienia. Na szczęście lubartowska grupa ucieka od tych schematów dość daleko.

Urszula Bednarczyk, autorka piosenek zespołu BeU, o Bogu mówi swoimi słowami. Słychać, że są to modlitwy przeżyte, a nie przepisane.

Niebanalnie dzieje się też w muzyce, w którą elementy soulu czy funku wplecione zostały w sposób nieoczywisty, nierzadko intrygujący.

Słabszą stroną jest natomiast wokal – i tu warto popracować, by kolejne nagrania BeU, na które czekam z ciekawością, uderzyły z jeszcze większą mocą.

*

BeU "JA JESTEM". Stop the Pop, 2016 r.

Beu zespół BeU JA JESTEM Dawid

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.