- Jeśli nie potrafisz tańczyć dla Jezusa, to idź do domu - wołał ze sceny w Mysłowicach lider zespołu Christafari pochodzącego z Jamajki i USA. Za nami kolejna edycja "Bądź jak Jezus".
- Żywy Bóg pełen mocy, pełen chwały jest dziś w nas i pośród nas - wołał Mate.O.
Uwielbienie Jezusa - przede wszystkim do tego zachęcali wszyscy wychodzący na scenę w Parku Słupna w Mysłowicach. Ich śpiewanie było nie tylko zwykłym występem i ale prawdziwym przyznaniem się do Boga. - To koncert dedykowany Jezusowi Chrystusowi - mówili.
- W Europie katedry się wyludniają, zamienią się w muzea, my musimy mówić o Bogu, uwielbiać Go, pokazywać Go światu.
Z USA i Jamajki na ekumeniczny koncert "Bądź jak Jezus" przyjechał zespół Christafari, grający m.in. znane utwory uwielbieniowe w rytmach reggae. - Come on, Poland! - wołali, ucząc Polaków poruszania się w rytm muzyki z Jamajki.
- Na świecie są tylko dwa rodzaje ludzi: tonący i ci, którzy zostali już uratowani - mówili, zachęcając wszystkich uczestników tego niecodziennego koncertu do modlitwy, czytania Pisma świętego, świadectwa o Jezusie i chodzenia do kościoła.
Z Anglii do Mysłowic przyjechał LIFE Worship, którego utwory powstają w kościele LIFE w Bradford podczas uwielbienia.
Ze swoim nowym muzycznym projektem wystąpił również Mate.o/TU (TU to skrót od Totalnego Uwielbienia). Towarzyszyła mu jego żona Natalia Niemen. Także jej utwory mogli usłyszeń zgromadzeni w Mysłowicach.
Wystąpili także: Play&Pray, Tomek Jasiński Music, Arkadio, który jak zawsze zachwycił publiczność swoim freestylem, oraz Noemiracles, czeska grupa śpiewająca też po angielsku i po polsku.
Uczestników koncertu pobłogosławił abp Wiktor Skworc. W swoim słowie zachęcał wszystkich, by szli za Prawdą, którą jest sam Jezus. Obecnych na wydarzeniu pozdrowił też Edward Lasok, prezydent Mysłowic.
Hasłem tegorocznego koncertu są słowa: W stronę Prawdy, głównym organizatorem - Fundacja Ruchu Światło-Życie. Tego dnia dzieci mogły skorzystać z darmowego placu zabaw, dorośli i młodzież - odwiedzić stoiska z chrześcijańską książką i muzyką oraz skorzystać ze spowiedzi lub rozmowy z kapłanami.
O Bożej miłości ze sceny mówili też ks. Bogdan Kania, moderator ds. nowej ewangelizacji w archidiecezji katowickiej oraz Marcin Łęczycki, muzyk, mąż i ojciec związany z oazą. Koncert prowadził dziennikarz Marek Zając.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Czyli smutne losy Flipa i Flapa. Bo już z końcówki ich kariery.
Jeden z najważniejszych filmów w historii polskiej kinematografii.