Na ulicach Lublina realizowane są zdjęcia do drugiego sezonu serialu fabularnego dla TVP1 "Wojenne dziewczyny". Między 1 marca a 30 kwietnia 2017 roku oglądało go średnio 2,59 mln widzów.
- W Lublinie rozpoczęła się realizacja zdjęć do drugiego 13. odcinkowego sezonu. Zdjęcia potrwają do jesieni 2017 r. Na antenie TVP1 serial „Wojenne Dziewczyny” będzie emitowany od marca 2018 roku - informują organizatorzy.
Według informacji dostępnych na portalu wirtualnemedia.pl „Wojenne dziewczyny” między 1 marca a 30 kwietnia 2017 roku oglądało średnio 2,59 mln widzów, daje to ponad 15 proc. udziału TVP1 w rynku telewizyjnym.
- Serial opowiada dość kameralną historię trzech młodziutkich dziewczyn, które przez przypadek poznały się ze sobą. Nie pasują teoretycznie do siebie, bo to złodziejka, ukrywająca się Żydówka i polska inteligentka. Stanowią fantastyczne trio gotowe do wypowiedzenia prywatnej wojny okupantowi, działają nieraz poza strukturami ruchu oporu, choć do niego należą. Serial to połączenie akcji i psychologii - wyjaśniał przed rokiem Michał Kwieciński, producent serialu, który zmienił tytuł z "Morowych panien" na "Wojenne dziewczyny"..
- One są szalenie młode, to czas fascynacji, wchodzenia w życie i ekstremalna sytuacja wojny. Serial pokazuje hart ducha polskiej kobiety - podkreślał producent.
- To jest przygoda, cały czas nie wierzę, że to się dzieje. Myślę, że moja osobowość zgrała się z charakterem postaci Ewki - złodziejki. Pod wpływem wojny i ludzi, których spotyka, Ewa zaczyna mięknąć i decyduje się na życie bardziej sprawiedliwe - mówiła podczas zdjęć do pierwszego sezonu Vanessa Aleksander, serialowa Ewa.
Irkę, studentkę chemii na tajnych kompletach, gra Marta Mazurek. - Główne bohaterki połączył wspólny los, wspólna niechęć i sprzeciw wobec okupacji, wobec zagrabionej wolności. Akcje dywersyjne, na które decydują się bohaterki, są walką ze światem, który chce im odebrać młodzieńcze marzenia - wyjaśnia.
Dziennikarze i fotoreporterzy będą mogli obserwować aktorów i ekipę filmową na planie zdjęciowym do kolejnego sezonu na ul. Dominikańskiej. Odbędzie się również spotkanie z głównymi bohaterkami serialu, reżyserem oraz przedstawicielami urzędu miasta.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.