"Młodzi grają Chopina"

Kilkunastu młodych, uzdolnionych pianistów wystąpi podczas cyklu koncertów "Młodzi grają Chopina", który Filharmonia Wrocławska przygotowała z okazji Roku Chopinowskiego.

Jak powiedziała w piątek PAP rzeczniczka prasowa Filharmonii Wrocławskiej Agnieszka Frei, występy młodych artystów poprzedzą piątkowe koncerty symfoniczne, które znajdują się w repertuarze Filharmonii. "Koncerty, niezależnie od programu, będzie rozpoczynał młody pianista, jednym wybranym utworem Fryderyka Chopina" - zapowiedziała.

W koncertach wystąpią uczniowie szkół muzycznych z Wrocławia i okolic. "Utalentowanych pianistów wskażą dyrektorzy szkół, a o repertuarze zdecydują nauczyciele i młodzi artyści" - mówiła Frei. Dodała, że dla młodych wykonawców będzie to duże wyróżnienie. "Poczują się jak na prawdziwym profesjonalnym koncercie, wystąpią przed szeroką publicznością i doskonałym zespołem symfonicznym" - powiedziała Frei.

Cykl koncertów rozpocznie się w piątek i potrwa do końca maja.

Jako pierwsza wystąpi już w piątek Rozalia Kierc - uczennica wrocławskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz. Jedenastoletnia Rozalia jest uczennicą IV klasy i laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych.

W ramach obchodów Roku Chopinowskiego Filharmonia Wrocławska przygotowała szereg koncertów. W marcu będzie można wysłuchać m.in. koncertu symfonicznego "Chopin - Pogorelić. Braterstwo Słowian", którego gwiazdą będzie pianista Iwo Pogorelić. Wystąpi on z koncertem fortepianowym f-moll przy akompaniamencie Orkiestry Filharmonii Wrocławskiej, którą pokieruje Marek Pijarowski.

Również w marcu melomani będą mogli wysłuchać koncertów: "Jazzmeni grają Chopina" oraz "Koncertowy Chopin kameralnie".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama