Biały krzyż na Przystanku Woodstock

Biały krzyż stanął wczoraj na terenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Symbolizuje on miejsce modlitwy i pomocy charytatywnej dla potrzebujących chleba. Krzyż ustawili ewangelizatorzy, uczestnicy odbywającego się równolegle z festiwalem Przystanku Jezus.

Biały krzyż towarzyszy Przystankowi Woodstock i Przystankowi Jezus od trzech lat . Ewangelizatorzy przynieśli go w kolorowym, rozśpiewanym pochodzie na teren festiwalu spod kościoła Najświętszej Marii Panny, gdzie mają swoją bazę. W tym roku bowiem na polu namiotowym nie będzie namiotu Przystanku Jezus. Przy krzyżu rozbiło swój namiot jedynie kilku ewangelizatorów, by chronić go przed zniszczeniem. Inni wchodzić będą na teren Przystanku Woodstock nie jako organizacja, lecz zwykli uczestnicy festiwalu.

Krzyż poświęcił bp Edward Dajczak, który od poniedziałku 24 lipca głosił konferencje na rekolekcjach przygotowujących kilkuset ochotników do ewangelizacji podczas Przystanku Woodstock.

W kościele trwa całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ewangelizatorów a także wszystkich uczestników Przystanku Woodstock.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama