Premiera 'Karola'

W prestiżowym centrum Metropolitan Cinepolis, w stolicy Meksyku, odbyła się 22 września światowa premiera kinowa drugiej części filmu „Karol”, poświęcona pontyfikatowi Jana Pawła II.

Uroczystą galę filmu pt. „Karol – papież, który pozostał człowiekiem” uświetniła obecność Piotra Adamczyka (na zdjęciu), odtwórcy postaci Karola Wojtyły.

Po projekcji Piotr Adamczyk nie potrafił ukryć swoich wzruszeń. „Od Meksyku Karol Wojtyła, jako papież, rozpoczął swoje pielgrzymowanie po świecie. Podobnie będzie z filmem, który o nim mówi. Najpierw był Meksyk, potem Polska. Taką ideę rozpoczęcia pontyfikatu miał Jan Paweł II, i taką zachowaliśmy w prezentacji jego dokonań i życia” – powiedział polski aktor.

„Ranny, chory, cierpiący i szczęśliwy. Ból i doznania miłości. Takim jest Karol Wojtyła w osobie Piotra Adamczyka” – mówiono po filmie. Zwracano uwagę, że druga część filmu „Karol” była dla odtwórcy głównej roli na pewno trudniejsza, gdyż postać bohatera przerastała go w dużym stopniu i wiekiem, i doświadczeniem życiowym.

16 października, w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II, premiera filmu odbędzie się w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama