Cóż, że ze Szwecji

ABBA – wersja country? Nie do końca...

Klara i Johanna Söderberg wychowały się w południowej części Sztokholmu. Jednak najlepiej czują się w klimacie południowych stanów Ameryki Północnej.

Siostry zasłynęły dekadę temu przeróbką utworu Fleet Foxes – specjalistów od wyprowadzania amerykańskiego folku na szeroki rynek muzyczny. Dziś to piosenki duetu First Aid Kit przerabiają inni.

Ich czwarty krążek „Ruins” powstał w studiu w Portland. W pięknych głosach Szwedek, nie całkiem słusznie określanych jako „ABBA – wersja country”, pobrzmiewa echo Chrisa Hillmana czy Dolly Parton. Ale też bardziej współczesnych grup, jak The Cranberries i Neutral Milk Hotel.

*

First Aid Kit "Ruins". Wyd. Sony Music, 2018 r.

FirstAidKitVEVO First Aid Kit - Rebel Heart (Live From the Rebel Hearts Club)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.