Trzy sny

Nowy projekt lidera „Kanaanu”.

Edycja Świętego Pawła wydała niedawno płytę autorską Kuby Kornackiego i zespołu „Kanaan” pt. „Trzy sny”. Twórców osobom związanym z chrześcijańską sceną muzyczną przedstawiać nie trzeba. To marka sama w sobie. Dowodem jest płyta „Tato”, która na warszawskim festiwalu Debiuty w 2013 r. zgarnęła wszystkie możliwe nagrody. Nowy projekt lidera „Kanaanu” jest wielowymiarowy. Znajdzie tu coś da siebie zarówno wielbiciel funku, popu, jazzu, jak i bossa novy, a nawet… kabaretu.

Fan twórczości Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Turnaua i zespołu „Raz Dwa Trzy”, piosenek z gatunku poezji śpiewanej i aktorskiej. Spektrum muzycznych poszukiwań jest tu naprawdę duże, ale zawsze z klasą i poświadczające muzyczne wyrobienie twórców. A co istotne, chociaż muzyka zwykle w takich projektach gra rolę główną, w tym chodzi również, a może przede wszystkim, o tekst.

Współgra on z muzyką i jest bardzo ważną częścią składową każdej piosenki, zazwyczaj z zaskakującą puentą. Stanowi wyraz szacunku do odbiorcy i jego inteligencji, a także… kultury osobistej. Bo autor udowadnia, że aby przekazać ważne, dobre treści, wcale nie trzeba prowokować. Nie ukrywa też, że nieustannym źródłem artystycznych inspiracji jest dla niego Boża miłość. Bo „w życiu liczą się nie tylko chwile. W życiu liczy się, kto ci je dał” (utwór „Falowanie”) i „choć z kruchej gliny, swoim dzieckiem mieć cię chcę” (tytułowe „Trzy sny”).

To oczywiście tylko wycinek tekstów piosenek, cennych, bo niosących głębsze przesłanie. Ustawiających priorytety, pokazujących co tak naprawdę w życiu się liczy. Bo „kto bogiem swym uczynił szmal, wszystko przegra. Przecież największy w życiu skarb za darmo jest” – by przytoczyć utwór „Za darmo”.

W skład albumu „Trzy sny” wchodzą: płyta CD z utworami, płyta DVD z pełnym zapisem koncertu z publicznością oraz książka z tekstami piosenek i towarzyszącymi im literackimi impresjami, bogato ilustrowana kadrami z filmów animowanych, stworzonymi specjalnie do wykonywanych utworów. A wszystko z myślą o odbiorcy. By mógł poczuć ten muzyczno-literacko-aktorski klimat wieloma zmysłami, na różnych płaszczyznach.

*

Poniżej klip promujący album:

Jakub Kornacki Kanaan - WOJOWNIK (Nowy album "Trzy Sny")

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg