Natalia Kukulska, Cello Brothers i TGD zaśpiewają na rzecz katedry

Katedra pięknieje, a tuż przy niej już 20 czerwca będzie kolejny koncert charytatywny.

Na konferencji prasowej na koncert zapraszali (od prawej): ks. Waldemar Klinger, proboszcz parafii katedralnej, ks. Jerzy Kostorz z Wydziału Katechetycznego opolskiej kurii diecezjalnej, Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz Paweł Krawczyk i Wojciech Radziewicz z firmy eco.   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Na konferencji prasowej na koncert zapraszali (od prawej): ks. Waldemar Klinger, proboszcz parafii katedralnej, ks. Jerzy Kostorz z Wydziału Katechetycznego opolskiej kurii diecezjalnej, Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz Paweł Krawczyk i Wojciech Radziewicz z firmy eco. Remont katedry opolskiej postępuje. Aby zebrać pieniądze na wkład własny, konieczny do dalszych prac, u progu wakacji zorganizowano kolejny koncert charytatywny.

Odbędzie się on na placu katedralnym w środę, 20 czerwca, o 18.00.

Tym razem wystąpią: Cello Brothers, TGD, a gwiazdą wieczoru będzie Natalia Kukulska.

- Bardzo się cieszę, że wystąpi Natalia Kukulska, która ma świetny nowy program, a dawno jej w Opolu nie było. Udało mi się znaleźć kogoś takiego, kto nie będzie na festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Cello Brothers to dwóch świetnych wiolonczelistów, a jeden z nich jest z Opola. A TGD - myślę, że nie ma w Polsce lepszego chóru gospel. Mamy więc ciekawą mieszankę artystów nurtu religijnego i świeckiego - opowiada nieco o wykonawcach ks. Jerzy Kostorz, organizator koncertu z kurii opolskiej.

I dodaje, wskazując na integrujący i kulturalny aspekt wydarzenia: - Owszem, można by te pieniądze, które musimy wydać w ramach koncertu, wpłacić na konto i byłby spokój. Ale to nie na tym polega. Jeżeli na ten plac katedralny przyjdzie tak jak ostatnio ok. 2,5 tys. ludzi, to te pieniądze będą znacznie większe niż koszty organizacyjne - dzięki sponsorom, miastu i wielu innym służbom. Także ci artyści są skłonni wystąpić za mniejszą niż zwykle gażę, gdy im mówię na jaki cel jest koncert. Można by też ten koncert zrobić w amfiteatrze, ale myślę, że ten plac katedralny jest na to najlepszym miejscem.

Podkreśla też, że koncerty przyciągają ludzi z całej Opolszczyzny, a nawet z innych części Polski.

Północna część katedry wygląda już zupełnie inaczej. Teraz prace przeniosły się do drugiej nawy   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Północna część katedry wygląda już zupełnie inaczej. Teraz prace przeniosły się do drugiej nawy A ks. Waldemar Klinger, proboszcz parafii katedralnej, dziękując za wsparcie firmom, instytucjom i miastu, relacjonuje postęp prac.

- Kontynuujemy renowację wewnątrz katedry - dwóch ścian i sklepienia za 5 mln zł, i za 1,5 mln południowych filarów. To są potężne pieniądze, ale wciąż zbieramy na wkład własny, podejmując również wyzwanie renowacji kolejnych fragmentów katedry. To rzeczywiście jest podjęcie bardzo ambitnego planu powrotu do piękna sprzed wieków . W tej chwili oddana jest już ściana północna, tam prace są zakończone. I autentycznie budzi respekt to piękno, które wyłoniło się po raz pierwszy po kilkuset latach - dopowiada.

I zaprasza do katedry także dzień później, 21 czerwca. W tym dniu i w niedzielę będzie tam obchodzony odpust Matki Bożej Opolskiej, a w sobotę 23 czerwca o 20.00 z kościoła "na górce" do katedry ruszy procesja, która ma być przypomnieniem zeszłorocznego aktu zawierzenia Jej miasta.

Bilety-cegiełki na koncert (30 zł) są już dostępne w kancelarii parafii katedralnej, na portierni Wydziału Teologicznego (ul. Drzymały 1), w kurii diecezjalnej a także w opolskich parafiach.

Szczegóły na stronie: www.wk.diecezja.opole.pl.

Już za niecały miesiąc na placu katedralnym będzie kolejny koncert   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Już za niecały miesiąc na placu katedralnym będzie kolejny koncert

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Komentowanie dostępne jest tylko dla .