Szczerzy do bólu

Nieraz widziałem ich w akcji. Wierzcie mi: są świetni.

Słyszałem, jak grają na żywo, wielokrotnie wysłuchałem ich świadectw. Są wiarygodni, prawdziwi do bólu.

Tak wielkiej widowni mogą im pozazdrościć legendy hip-hopu. Bęsiu i DJ Yonas są nieustannie w drodze, a w ciągu kilku ostatnich lat dotarli do kilkuset tysięcy młodych ludzi w wielkich halach, aulach, szkołach i zakładach poprawczych.

Kwintesencja ich przesłania? Tytuł najnowszej płyty: „Nie zmarnuj swojego życia”.

W czasie spotkań z młodymi na pierwszy plan wychodzi zawsze świadectwo, poruszające historie nawrócenia raperów. Muzyka jest w tle. Tą płytą zmieniają proporcje.„Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twojego serca” – tak śmiało można powiedzieć o tym projekcie.

Czy Rymcerze mogli przed laty przypuszczać, że do nagrania swego krążka zaproszą… P.O.D., jedną z najlepszych amerykańskich kapel ostrej muzy? Zrealizowany w Nowym Jorku i Warszawie efekt współpracy polskich raperów i legendy nu-metalu robi furorę w sieci. Oprócz Sonny’ego z P.O.D. gościnnie pojawili się jedni z najpopularniejszych raperów w Polsce: Tau i Zeus, finalista „The Voice of Poland” Mateusz Krautwurst oraz TaLLib.

„Marzenia się spełniają. A raczej On jest spełnia” – opowiadają na koncertach Rymcerze. Płyta jest świetnie nagrana i zaaranżowana, pełna odważnego głoszenia Dobrej Nowiny a jednocześnie dystansu. Wystarczy posłuchać kawałka „Lazy Monster”, o leniwym potworku, który drzemie w każdym z nas.

*

Rymcerze NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA. Wyd. Antidotum Records, 2017 r.

Antidotum Records RYMCERZE - Lazy Monster feat. ZEUS (Official Video) (Prod. Dj Yonas)

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Reklama

Reklama