O szukaniu życiowej drogi, która prowadzi do Boga, opowiedział muzycznie w koszalińskiej kawiarni ks. Andrzej Zaniewski.
W kawiarni "Kawa z duszą" 21 listopada odbył się recital ks. Andrzeja Zaniewskiego.
Diecezjalny duszpasterz młodzieży często widywany jest na różnych wydarzeniach religijnych, szczególnie skierowanych do młodzieży, z gitarą w rękach.
Tym razem kapłan, dla którego muzyka jest częścią niemal każdego dnia, postanowił opowiedzieć balladami o sobie - o tym jak dawniej i dziś odkrywa wiarę.
- Jest kilka takich piosenek, które towarzyszą mi przez całe moje kapłańskie życie, np. "Samuel", "Franciszek" czy "Sutanna". Grałem je już w liceum, kiedy myślałem o swoim powołaniu i one mnie w pewien sposób poprowadziły do Boga, do Kościoła. Dlatego chciałem je tego wieczoru zaprezentować - powiedział ks. Zaniewski.
Wybrany repertuar to piosenki religijne i covery (m.in. "To, co mam" z repertuaru Kasi Kowalskiej) w aranżacji ks. Zaniewskiego. - To przede wszystkim ballady. Jest w nich zawarta miłość do Pana Boga, ale także miłość do ludzi. Chcę pokazać przez nie to, co jest w moim sercu.
W jednym z utworów muzykowi towarzyszyła Karolina Skibińska.
Katarzyna Matejek /Foto Gość Kawiarnia znana jest z inicjatyw propagujących chrześcijański styl życia. Głoszone są tu konferencje, odbywają się koncerty i inne muzyczne inicjatywy np. wspólne śpiewanie kolęd lub pieśni patriotycznych. Organizowane są spotkania religijne, "randki małżeńskie", spotkania dla singli.
Misją kawiarni "Kawa z Duszą" jest tworzenie miejsca, w którym nie tylko przyjemnie spędza się czas przy kawie i deserach, ale można również posłuchać konferencji na tematy dotyczące wiary w Boga oraz muzyki inspirowanej przeżyciem religijnym.
Dochód z działalności kawiarni przeznaczony jest dla Domu Bożego Miłosierdzia w Koszalinie, który 24 godziny na dobę otwiera swoje drzwi dla wszystkich potrzebujących pomocy, posiłku lub rozmowy.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.