Wszystko pasuje

Choć to życie poplątane, dobrze skończy się...

Gdy Wojciech Młynarski śpiewał swój kuplet o puzzlach, był rozżalony: „Po co my tu główkujemy, wytężamy się od nowa, po co dopasowujemy, jak się nie da dopasować?”. Iza i Łukasz Naumanowie mają na szczęście zdecydowanie inną układankę. Po latach mozolnego dopasowywania widać, że fragmenciki idealnie do siebie pasują.

– W głowie nam się nie mieści, jakie wyzwania mogą nas w życiu czekać. Nigdy nie myślałam, że będę mieszkać za granicą. Nie lubiłam się uczyć języków. A teraz znowu studiuję, tym razem po szwedzku. Nie wyobrażałam sobie, że mogę pisać teksty i wydać płytę. Nigdy nie mówmy: „nigdy” – uśmiecha się Iza. I dodaje: – Życie nas jeszcze zaskoczy! A my możemy z Nim napisać niezwykłe scenariusze! Tylko nie traćmy wiary!

Wraz z mężem tworzy projekt Oliva. Właśnie wydali debiutancki krążek. Do układania „Puzzli” zaprosili Macieja Kietlińskiego i Kornela Popławskiego.

Owocem prawie rocznej pracy jest 10 utworów, które są zapisem codziennej wierności, zmagań, zdobywania gór, zachwytu Słowem i wiary w to, że jeśli On coś obiecał, dotrzyma Słowa.

– Sporo naszych przeżyć zawartych jest w napisanych przez Izę tekstach – opowiada Łukasz. – Kiedy słyszę „Rut” („Nadal będę z Tobą, na gorsze i lepsze zostanę”), to widzę moją mamę, która myje mojego tatę, bo jest już tak chory, że nie ma na to sił. Gdy myślę o trudnym życiu taty, to słyszę Izę, która śpiewa: „Choć to życie poplątane, dobrze skończy się”.

Ta płyta to taki nasz głos na szwedzkiej pustyni. Oby został usłyszany!

Zespół Oliva Audycja w Radiu Chrześcijanin na temat debiutanckiej płyty "Puzzle" zespołu Oliva

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg