Poznań: IV Festiwal Młody Teatr Niezależny

Cztery przedstawienia, w tym dwie premiery, będzie można obejrzeć w Poznaniu w ramach rozpoczynającego się w środę IV Festiwalu Młody Teatr Niezależny, organizowanego przez Teatr Ósmego Dnia.

Jak powiedziała PAP Małgorzata Grupińska z Teatru Ósmego Dnia, program festiwalowy przeznaczony jest dla młodych ludzi, a wspólnym elementem wszystkich produkcji jest ciekawość życia uczestników i to, że każdy zespół żywo reaguje na otaczającą go rzeczywistość, choć mówi o tym innym językiem.

W ramach festiwalu wystąpią: Teatr Art 51. ze Zgierza, Teatr Kana ze Szczecina, Teatr Odnaleziony z Jeleniej Góry oraz Teatr Palmera Eldritcha z Poznania.

Prezentacje festiwalowe rozpocznie w środę Teatr Art 51. swoim premierowym spektaklem "Silent Disco" - przedstawienie mówi o wspólnocie w czasach potrzeby poszukiwania swojej własnej drogi. Tytułowe "Silent Disco" to tzw. ciche imprezy. Uczestnicy takiej imprezy mają na uszach słuchawki i pokrętło do zmiany kanału (na każdym jest inna muzyka) i tańczą w jej rytm.

W czwartek w ramach festiwalu zobaczymy "Extra Polish" Teatru Odnalezionego z Jeleniej Góry. "Extra Polish" to krzywe zwierciadło relacji damsko-męskich, próba ukazania miejsca kobiety w społeczeństwie i kulturze. Spektakl nie mówi o kulcie kobiety ani wynoszeniu jej na piedestał, lecz o tym, jak postrzegana jest jej rola we współczesnym świecie.

Kolejne przedstawienia zaplanowano na przyszły tydzień; będą to: w środę premierowe "Animo tristi" poznańskiego Teatru Palmera Eldritcha, a w czwartek zamykająca festiwal prezentacja "Lailonia" Teatru Kana ze Szczecina - jest to spektakl na podstawie bajek Leszka Kołakowskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg