Peter Francis oraz Lea Kieldsen to gwiazdy gospel, które w sobotę i niedzielę 19 i 20 czerwca poprowadzą zorganizowane po raz pierwszy w regionie Świętokrzyskie Warsztaty Gospel.
Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Gospel z Krakowa wraz z niedawno powstałym Chórem Gospel GOoD NEWS z Kielc.
- „Każdy, kto kocha muzykę i czuje gospel jest zaproszony, niekonieczne są nadzwyczajne umiejętności wokalne” – mówi KAI Katarzyna Kossek z kieleckiego Chóru Gospel GOodNEWS z Kielce. – „To impreza dla wszystkich, którym śpiewanie sprawia radość, niezależnie od wieku i wykształcenia. Dla chórów, chórków, grup muzycznych, zespołów. Dla miłośników muzyki gospel i dla jej sceptyków” - dodaje.
Warsztaty będą się odbywały od godzin porannych do późnego popołudnia w Auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ul. Żeromskiego 5 w Kielcach.
Podczas warsztatów uczestnicy będą się uczyć pieśni gospel śpiewanych na 3 lub 4 głosy pod okiem profesjonalnych instruktorów – Petera Francisa oraz Lea Kieldsen. Koszt warsztatów: 30 zł od osoby.
Efekt pracy warsztatowego chóru zaprezentowany zostanie w kościele św. Franciszka w Kielcach (ul. Warszawska 33) w niedzielę 20 czerwca o godz. 18.00. Przez dwa dni warsztatów uczestnicy będą m.in., dowiadywać się, co to znaczy prawdziwie śpiewać Gospel, rozmawiać o słowach piosenek i sposobie ich wyrażania, uczestniczyć w uwielbieniach, a także w koncercie finałowym.
Peter Francis to solista z Anglii, obdarzony niezwykłym talentem muzycznym. Przez 10 lat był dyrektorem London Community Gospel Choir – jednego z najbardziej znanych chórów gospel w Europie, który występował m.in. dla Jana Pawła II. Współpracował z takimi artystami jak Paul McCartney, Elaine Page, David Grant i Madness. Obecnie jest dyrektorem chóru w Ruach Ministries. Lea Kieldsen urodziła się w Danii, jest nauczycielką muzyki, interesuje się również psychologią. W Polsce mieszka od 17 lat. Od 1998 r. popularyzuje gospel, organizując warsztaty w Krakowie i innych miastach. Jest dyrygentem Kraków Gospel Choir, pracuje także na rzecz Stowarzyszenia Gospel z Krakowa.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.