Noc Caravaggia w Rzymie

Z okazji 400. rocznicy śmierci Caravaggia w nocy z soboty na niedzielę będzie można obejrzeć w Rzymie jego dzieła, znajdujące się w muzeach i kościołach. Organizatorzy Nocy Caravaggia spodziewają się zainteresowania tysięcy ludzi.

Artysta, który tworzył w duchu wczesnego baroku, wzbudzając kontrowersje realistycznym ukazywaniem w postaci świętych biedaków i przedstawicieli ludu, zmarł 18 lipca 1610 roku w Porto Ercole w Toskanii.

Od godziny 19.00 w sobotę do 9.00 rano w niedzielę otwarta będą miejsca, gdzie przechowywane są obrazy genialnego malarza: Galleria Borghese oraz trzy kościoły: Sant' Agostino (św. Augustyna), San Luigi dei Francesi (św. Ludwika francuskiego) i - ale tylko do godziny 1.00 w nocy - bazylika Santa Maria del Popolo (NMP Wszystkich Ludzi). Dodatkowo komunikacja miejska przygotowała specjalną "linię Caravaggia", łączącą galerię w parku Villa Borghese z historycznym centrum Wiecznego Miasta, gdzie znajdują się te trzy kościoły.

Noc Caravaggia to kolejna impreza, zorganizowana z okazji 400-lecia jego śmierci po wystawie 24 sprowadzonych z całego świata obrazów w Kwirynale. Zamkniętą w czerwcu ekspozycję zobaczyło ponad 600 tysięcy osób.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.