Miłosz roku niegodny?

Kraków szykuje się do Roku Czesława Miłosza z okazji przypadającego w 2011 r. stulecia urodzin poety. Środowiska PiS i Radia Maryja protestują, zarzucając mu antypolskość, donosi "Gazeta Wyborcza".

Józefa Doboszewska, prezeska związanego z Radiem Maryja krakowskiego Stowarzyszenia Patriotycznego, a także kilku posłów PiS, oprotestowało projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Miłosza, zgłoszony marszałkowi Sejmu na posiedzeniu sejmowej komisji kultury.

Rok Miłosza świętowany będzie nie tylko w Polsce, ale też na Litwie, w USA, we Francji, w Chinach, Indiach, Izraelu i Rosji, przypomina "GW".

«« | « | 1 | » | »»
 • niezalezny2006
  31.07.2010 10:58
  Oczywiście że Miłosz nie jest godny tych zaszczytnych obchodów.Nie czuł sie Polakiem,a większość rodaków nie czuje jego "pokrewieństwa" z Polską.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja