Nawet nie zdołaliśmy zliczyć, ile nagród rozdano w Pasierbcu

Zakończył się tam właśnie finałowy koncert III Festiwalu Kolęd "Maleńkiemu Jezusowi". Trwał 3 dni.

Ponad 120 występów 24 i 25 stycznia ocenili jurorzy w Pasierbcu w czasie III Festiwalu Kolęd "Maleńkiemu Jezusowi".

Na scenie zaprezentowało się ponad 400 osób. 80 najlepszych zespołów i solistów w swoich kategoriach wiekowych wystąpiło w czasie koncertu finałowego i otrzymało nagrody. Odbył się on 26 stycznia w miejscowej szkole.

Nawet nie zdołaliśmy zliczyć, ile nagród rozdano w Pasierbcu   Beata Malec-Suwara /Foto Gość Gospodarze - pani dyrektor szkoły Rozalia Kuchta i proboszcz pasierbieckiej parafii ks. Bogdan Stelmach.

Uczestników powitała gospodarz miejsca pani dyrektor Rozalia Kuchta. Koncert poprowadził ks. Bogdan Stelmach, proboszcz pasierbieckiej parafii, która jest głównym organizatorem festiwalu. W jego przygotowanie włącza się cała lokalna społeczność. Na tę okoliczność sala gimnastyczna pasierbieckiej szkoły zamienia się w festiwalową salę. Dzieje się tak za sprawą ponad 2 tys. metrów materiału i kilkaset metrów światełek, przy montażu których pomagali strażacy z Kisielówki. Pasierbieckie gospodynie pieką placki, mamy z rady rodzicielskiej organizują gastronomię, w której przygotowanie włącza się również szkolna młodzież.

Nawet nie zdołaliśmy zliczyć, ile nagród rozdano w Pasierbcu   Beata Malec-Suwara /Foto Gość Losowanie nagród dodatkowych.

Koncertowi finałowemu towarzyszyła loteria, w czasie której można było zdobyć elektroniczne gadżety, a nawet bony na paliwo. - Ten festiwal nas wszystkich łączy i to jest fajne, że robimy go wszyscy wspólnie. W tym roku gościliśmy u nas uczestników od Zakopanego, Nowego Sącza, Piwnicznej po Dębno, oczywiście prym wiodła cała Limanowszczyzna - mówi ks. Bogdan Stelmach, psierbiecki proboszcz.

- Nowością w tym roku była kategoria dorosłych. Już boję się trochę o przyszły rok, bo chcemy wprowadzić kolejną - mistrz i uczeń, w której rodzic i dziecko będą mogli wystąpić wspólnie. Wtedy być może przesłuchania będą trwały trzy dni. Zobaczymy. Jesteśmy na każdą ewentualność przygotowani - deklaruje.

Nawet nie zdołaliśmy zliczyć, ile nagród rozdano w Pasierbcu   Beata Malec-Suwara /Foto Gość Milenka - najmłodsza uczestniczka festiwalu.

Najmłodszym uczestnikiem festiwalu była Milenka z Pasierbca, która w lutym skończy 3 latka. Zaśpiewała z impetem "Jezusa Narodzonego wszyscy witajmy". Nagrody przyznano w sumie w 22 kategoriach.

Nawet nie zdołaliśmy zliczyć, ile nagród rozdano w Pasierbcu   Beata Malec-Suwara /Foto Gość Już występ na tak profesjonalnie przygotowanej scenie i przed tak dużą widownią dla wielu uczestników był przeżyciem.

Pierwsze miejsca zajęli: Anna Zimniewska (Limanowa), Schola Cioci Agatki (Tymbark), Aleksandra Łasek (Nowy Targ), Rock n'rollowi kolędnicy (Tymbark), Michał Duda (Wilkowisko), Anna Wątroba (Pasierbiec), Łososińscy Kolędnicy (Łososina Górna), Wesołe Nutki (Mszana Dolna), Dzieci z Gór Beskidu (Podłopień), Szymon Piotrkowski (Pasierbiec), Katarzyna Sułkowska (Limanowa), Zagórzańskie Słowiki (Mszana Górna), Paflo (Pasierbiec), Bogu Miłe (Bańska Niżna), Aleksandra Burkowicz (Kamionna), Emilia Pietrzak (Siekierczyna), Matylda i Klaudia (Bańska Niżna), Grupa z Gwiazdą (Sadek Kostrza), Zespół wokalno-instrumentalny (Szczyrzyc), Monika Błaszczyk (Olszana), Moozykanci (Dębno) i Grupa Kolędniczy przy KGW (Pasierbiec).

Nazwiska pozostałych laureatów, a jest ich naprawdę wiele (zdarzały się bowiem podwójne drugie i trzecie miejsca, było sporo wyróżnionych) znajdziecie na stronie pasierbieckiej parafii TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Reklama

Reklama