Ta platforma VOD ma pełnić rolę chrześcijańskiego kina w internecie.
Pod hasłem: "Vide Opera Dei!" ("Oglądaj dzieła Boże!") gromadzone są filmy fabularne i dokumentalne poruszające kwestie wiary, Biblii, pytań o ostateczny cel życia i jego sens. Osobną częścią serwisu jest dział "Nowa Jakość Życia", czyli lectio divina w multimedialnej formie.
"Czy to możliwe, aby pośród zawrotnego tempa życia, chaosu i hałasu, które codziennie nam towarzyszą, znaleźć 15 minut dla Boga i wypracować serdeczną relację z Jego słowem? Tak, to jest możliwe. Te treści Ci w tym pomogą" - przekonują twórcy Nowej Jakości Życia, czyli rekolekcjoniści i kaznodzieje związani z Centrum Formacji Duchowej, prowadzonym w Krakowie przez salwatorianów.
Twórcą platformy Katoflix.pl jest Studio Katolik, należące do salwatorianów. To firma produkcyjna, która od ponad 20 lat zajmuje się ewangelizacją w internecie.
Według inicjatorów nowego serwisu, ma on umożliwić legalny dostęp do filmów chrześcijańskich, a także do tych, które pobudzają do myślenia przekazem o uniwersalnych wartościach. Będą tu umieszczane produkcje prezentowane w kinach i takie, które nie były dystrybuowane w Polsce. "Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga" - piszą na swojej stronie.
Na Katoflix.pl znajdą się także wywiady (m.in. z papieskim kaznodzieją o. Raniero Cantalamessą OFMCap czy ceremoniarzem Jana Pawła II abp. Piero Marinim) oraz produkcje przybliżające historię chrześcijaństwa, postaci świętych i dogmaty wiary katolickiej.
Katoflix.pl współpracuje m.in. z Kino Świat, Rafael Film, SPI, Mayfly, Kondrat Media, Horyzont Studio, Word of Fire czy Goya Producciones.
Studio Katolik to multimedialne studio produkcyjne. Prowadzi m.in. sklep internetowy, serwis katolik.pl, radio internetowe czy forum dyskusyjne o sprawach wiary. Jego siedziba znajduje się w Krakowie.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Loteria "Picasso za 100 euro", organizowana od 2013 roku, odbyła się po raz trzeci.
Od wczesnej młodości miewał objawienia religijne. Nowa książka "Gogol. Zagadka".
120 tys. zł na naprawę Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.
W dniach 16–19 kwietnia w Warszawie odbędą̨ się̨ 31. Targi Wydawców Katolickich.
Odznaczona Orderem Orla Białego, tytułem Sprawiedliwy wśród narodów świata...
Odkrywanie wieczności przez autora głośnych wywiadów z Benedyktem XVI.
Ma przynieść ludziom pocieszenie, poczucie bezpieczeństwa i nadzieję.