Aby otworzyć własną stację TV, nie są potrzebne profesjonalne kamery, nowoczesne oprogramowanie, mikrofony czy lampy. Wystarczy dobry pomysł i chęci.
Udowodnili to studenci Akademii Młodzieżowej, zakładając Telewizję AM. Jest kilka powodów powstania „stacji”.
Przygoda z kamerą
– Telewizja to dobra i ciekawa forma działania z młodymi osobami, uczenia ich planowania, organizacji zadań, własnego czasu, ale też odpowiedzialności i zaradności – podkreśla Elwira Wasak z Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. – Chcieliśmy pokazać mieszkańcom Lublina i szerszej publiczności, czym de facto zajmuje się fundacja, czym zajmują się dzieci i młodzież w naszych ośrodkach. Chcemy wykorzystać film do promocji Akademii Młodzieżowej – wyjaśnia.
Przygoda z kamerą rozpoczęła się od amatorskich filmów kręconych podczas różnych wydarzeń odbywających się w ośrodkach i podczas wyjazdów z Akademią. Obecnie dostępnych jest już blisko 20 filmów, które z łatwością można odtworzyć na własnych komputerach. Wystarczy wejść na fundacyjny kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/TelewizjaAM
TelewizjaAM
Krypty pod kościołem św. Mikołaja
Film o bliźniaku
Najnowszym dziełem ekipy Telewizji AM jest film o działalności Akademii. Dokument nakręcony przez młodych reżyserów (najstarszaosobawekipiema17lat),ukazuje prawdziwe życie ośrodka należącego do fundacji. Opowiada on o pracy grup m.in. teatralnej, muzycznej „Akademuz”, kulinarnej i turystycznej. Młodzi filmowcy pokazują codzienne życie ośrodków, to, jak rodzą się nowe pomysły, gdzie przygotowują kolejne akcje społeczne, jak uczą się, bawią i nawiązują nowe przyjaźnie.
– Film będziemy także pokazywać sponsorom, bo chcemy zdobyć pieniądze na remont „Bliźniaka” – mówi Elwira Wasak. „Bliźniak” to nazwa ośrodka dla dzieci i młodzieży, który FSD prowadzi na Wzgórzu Czwartek w Lublinie (ul. Słowikowskiego 1). W ośrodku codziennie spotyka się około 50 dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Na co dzień wypełniony dziećmi i młodzieżą służy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Już niedługo przed ekipą Telewizji nowe wyzwanie – II Parafialny Tydzień Społeczny. Studenci obiecują, że z kamerą pojawią się na każdym ważnym wydarzeniu.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Czyli powrót do krainy dzieciństwa. Pytanie tylko, czy udany. I w ogóle możliwy…
Jednak tylko co piąta osoba uznaje zastępowanie człowieka sztuczną inteligencją za etyczne.
Świąteczne komedie rządzą się swoimi prawami. I towarzyszą nam już przez cały grudzień.