XXVI Targi Wydawców Katolickich odbędą się od 24 do 27 września w Arkadach Kubickiego i w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Z powodu epidemii autorzy będą podpisywali książki nie na stoiskach, ale w ustawionych obok namiotach - poinformowali organizatorzy imprezy.
Rokrocznie Targi Wydawców Katolickich odbywają się na przełomie kwietnia i maja. W tym roku z powodu epidemii przeniesiono je na wrzesień.
"Zmiana terminu obejmuje także konkurs o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2020 za najlepsze publikacje o tematyce religijnej. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji nastąpi w czwartek 24 września podczas otwarcia XXVI Targów Wydawców Katolickich, a gala wręczenia nagród odbędzie się w sobotę 26 września" - zapowiedziało Stowarzyszenie Wydawców Katolickich w informacji przekazanej PAP we wtorek.
Organizatorzy targów i zarząd Zamku Królewskiego zapewniają, że w związku z epidemią będą przestrzegane wszystkie rygory i zalecenia sanepidu, aby zapewnić bezpieczeństwo wystawcom i zwiedzającym.
"W związku z tym targi odbędą się w dwóch płaszczyznach - tej tradycyjnej w Arkadach Kubickiego, aczkolwiek w innym ustawieniu stoisk oraz w wolnej przestrzeni ogrodów Zamku Królewskiego, gdzie będą ustawione osobne namioty dla poszczególnych wystawców" - poinformował prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Roman Szpakowski.
Zapowiedział, że autorzy będą podpisywali książki nie na stoiskach, ale w ustawionych obok namiotach.
Organizatorzy spodziewają się mniejszej liczby zainteresowanych ofertą wydawniczą.
"W zeszłym roku mieliśmy ponad 40 tys. zwiedzających. W tym roku 10-20 tys. będzie dobrym wynikiem, ale i tak imprezę warto organizować" - powiedział ks. Szpakowski.
Zaznaczył, że zgodnie z tradycją Targi Wydawców Katolickich wpiszą się także w ważne wydarzenia w Kościele i w kraju.
"W tym roku włączą się w realizację hasła roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce zatytułowanego "Wielka tajemnica wiary", będącego częścią trzyletniego programu poświęconego eucharystii, przygotowanego na lata 2019-2022. Wydarzenia targowe będą nawiązywały także do obchodów 100-lecie Bitwy Warszawskiej, nazwanej Cudem nad Wisłą, setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz beatyfikacji kar. Stefana Wyszyńskiego, która z powodu epidemii została odłożona" - powiedział ks. Szpakowski.
Jednak tylko co piąta osoba uznaje zastępowanie człowieka sztuczną inteligencją za etyczne.
Świąteczne komedie rządzą się swoimi prawami. I towarzyszą nam już przez cały grudzień.
Trend ten rozpoczął się po agresji Kremla na Ukrainę. A w USA...