De Niro przewodniczącym w Cannes

Amerykański gwiazdor kina Robert De Niro będzie przewodniczącym jury tegorocznego festiwalu filmowanego w Cannes, który odbędzie się od 11 do 22 maja - poinformowała w czwartek dyrekcja tej imprezy.

67-letni słynny amerykański aktor obejmie to stanowisko po zeszłorocznym szefie jury, reżyserze Timie Burtonie. "Jest to dla mnie wyjątkowa możliwość, biorąc pod uwagę, że chodzi o jeden z najlepszych i najstarszych festiwali na świecie" - w ten sposób zareagował de Niro na wiadomość o powierzeniu mu tej funkcji.

Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że amerykański filmowiec znany jest z niechęci do zasiadania w jury filmowych festiwali.

De Niro, nagrodzony w swojej karierze Oscarami za role we "Wściekłym byku" i "Ojcu chrzestnym 2", w minonych latach wielokrotnie gościł jako aktor na canneńskim festiwalu.

Aktor zagrał także w dwóch filmach, które otrzymały Złotą Palmę w Cannes: "Taksówkarzu" (1976) Martina Scorsese i "Misji" (1986) Rolanda Joffe.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.