W Bogatyni można było obejrzeć przedstawienie o zakonnicy, która zapragnęła, "aby wszystkim dać poznać Jezusa, Miłość Ukrzyżowaną".
W środę 24 listopada na głównej scenie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury została wystawiona sztuka pt. „Maria od Najświętszego Krzyża”. Sztuka ta jest autorskim dziełem Ogólnopolskiego Teatru William- Es z Wałbrzycha, przedstawiającym biografię św. s. Marii de Mattias, założycielki Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa.
Przedstawienie jest zbeletryzowaną historią życia zamożnej młodej Włoszki, która w wieku 17 lat, w 1822 r., w swojej rodzinnej miejscowości Vallecorsa, miała okazję wysłuchać kazań św. ks. Kaspera del Bufalo. Słuchając jego kazań, siedemnastoletnia wówczas Maria zapragnęła, „aby wszystkim dać poznać Jezusa, Miłość Ukrzyżowaną". Chciała działać na rzecz odnowy społecznej. Była przekonana, że może do niej dojść poprzez pracę nad przemianą ludzkich serc .
W poszczególnych scenach widzowie mają możliwość przyjrzeć się trudnym wydarzeniom z życia św. Marii. W wielu środowiskach przyszła święta doświadczała odrzucenia i krytyki. Doświadczała także ataków ze strony Złego.
Powoli dokonywała się w niej przemiana, ze skromnej, nieśmiałej dziewczyny stała się kaznodziejką pociągającą za sobą tłumy wiernych. Pragnęła przemawiać do wszystkich, by głosić wielką miłość Boga. Przyciągała ludzi swoją niezwykłą osobowością i zaangażowaniem. Na jej katechezy przychodzili także mężczyźni, choć w tamtych czasach nie było przyjęte, by kobiety nauczały mężczyzn. Przyłączyło się do niej wiele młodych dziewcząt.
Przedstawienie nie jest tylko próbą przedstawienia historii życia świętej, ale jest też próbą odpowiedzi na pytania o to, co najbardziej fascynowało św. Marię w osobie Jezusa. O to, dlaczego ofiara Jego życia złożona na Golgocie do dzisiaj jest aktualna i porusza serca wiernych do czynienia dobra. Wszystkie te pytania, odpowiedzi i wydarzenia dzieją się w blasku krzyża stojącego pośrodku sceny.
Przedstawienie w Bogatyni zorganizowane zostało przez Inicjatywę Chrześcijańską Zło Dobrem Zwyciężaj.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.